3dn.2godz.15min.

Wygrana na początek; Recreativo Huelva – FC Barcelona 0:1

FC Barcelona ma już za sobą pierwszy mecz tegorocznego presezonu. Katalończycy pokonali 1:0 Recreativo Huelvę po trafieniu Joana Romána i tym samym zdobyli Trofeo Colombino.

Pierwsze koty za płoty. Takiego zwrotu można użyć w odniesieniu do Luisa Enrique i kilku graczy FC Barcelony, którzy dziś rozegrali pierwsze spotkanie w tym presezonie. W pierwszym składzie mogliśmy oglądać wielu graczy z rezerw, ale po przerwie Luis Enrique desygnował do gry większą ilość zawodników z pierwszej drużyny.

Trudno było oczekiwać, że mecz od razu będzie pasjonujący i porwie kibiców. Było to dobre przetarcie dla piłkarzy, ale widowisko nie stało na wysokim poziomie. Katalończycy mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili sobie stworzyć dogodnej okazji do zdobycia gola. Groźnie na bramkę uderzał Montoya w 29. minucie, a trzy minuty później Halilović, który był najlepszym piłkarzem Blaugrany w pierwszej połowie.

Drugą część gry Barcelona rozpoczęła kompletnie inną jedenastką, co oznaczało debiut Ter Stegena w bramce gości, ale Niemiec był praktycznie bezrobotny. Z dobrej strony pokazał się również Gerard Deulofeu i to po jego akcji w 66. minucie padł gol dla Barcelony. Skrzydłowy Blaugrany uderzył na bramkę, golkiper Recreativo odbił piłkę do boku, ale przytomnie zachował się Joan Román, który umieścił futbolówkę w siatce.

Barça zwyciężyła w Andaluzji i zdobyła pierwszy, co prawda mało znaczący, puchar – Trofeo Colombino. Kolejny mecz Katalończycy rozegrają 2 sierpnia, a rywalem będzie francuska Nicea.

Recreativo Huelva – FC Barcelona 0:1

Recreativo Huelva: Sotres; Díaz, Menosse, Juanan, Toño; Vázquez, Montoro; Núñez, Jorge Larena, Koke; Joselu

FC Barcelona: Masip; Montoya, Edgar Ie, Bagnack, Grimaldo; Halilović, Sergi Roberto, Babunski; Adama, Munir i Nieto

0:1 Joan Román 66″

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2014/07/wygrana-na-poczatek-recreativo-huelva-fc-barcelona-0-1/