20.06.2024, g. 01:30
MLS
Charlotte FC vs Orlando City
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.40min.
12.10 X3.50 23.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zubizarreta: Negocjacje wolimy prowadzić „po cichu”

Zubizarreta: Negocjacje wolimy prowadzić „po cichu”

Podczas konferencji prezentującej Claudio Bravo w FC Barcelonie, kilku ciekawych wypowiedzi udzielił dyrektor sportowy katalońskiego klubu, Andoni Zubizarreta. Prezentujemy je poniżej.

 

Luis Enrique a bramkarze: Rozmawiałem z Luisem Enrique na temat bramkarzy, którzy mają trafić do FC Barcelony. Powiedział mi „Rozmawiają o tym z Unzué, bo ja się na tym nie znam”. Oboje zgodziliśmy się na Bravo.

 

Claudio Bravo: Grał na bramce w drużynie, gdzie kiedyś bronił znakomity Luis Arconad. Z tego dziedzictwa wynika, że ma charakter i osobowość. Dobrze gra w sytuacjach jeden na jeden oraz umie dyrygować linią obrony. Doskonale gra nogami, ale to jest ostatni argument, który miał mnie przekonać. Być może dlatego, że ja na przykład robiłem to źle. Również obronił karnego na Mundialu, czego ja nie zrobiłem.

 

Jego transfer: Mieliśmy już Ter Stegena, ale potrzebowaliśmy bramkarza, który zna dobrze ligę hiszpańską. Zgodziliśmy się na transfer Bravo. Zgłosiliśmy się po niego, a Sociedad zgodził się na negocjacje.

 

Neymar: Jest stabilny. Wysłaliśmy do niego bramkarza, aby mógł ocenić sytuację i towarzyszyć mu w tych trudnych chwilach. Będziemy mieć Neymara na wiele lat, mimo że teraz nie może konkurować na Mistrzostwach Świata. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy Neymar będzie gotowy na rozpoczęcie ligi.

 

Presja związana z transferem bramkarza: Akceptuję to, ale presja jest taka sama w przypadku ściągnięcia środkowego obrońcy, czy piłkarza na inną pozycję.

 

Ter Stegen: Wiedział, że będziemy kupować jeszcze jednego bramkarza. Każdy, kto przychodzi do Barçy, musi liczyć się z konkurencją. Tutaj nie ma problemu.

 

Trójka bramkarzy: Bramkarz Barçy musi grać i z tyłu i z przodu. Cała trójka posiada tę cechę. Mamy nadzieję, że w maju 2015 roku będziemy mogli powiedzieć, że tę pozycję mamy pokrytą na lata. Claudio zna ligę, Ter Stegen jest młody, a Masipa zna Luis Enrique. Staramy się zachować zdrową konkurencję. Numery na koszulkach nie mają znaczenia. Trener zdecyduje, który z bramkarzy będzie grał w wyjściowym składzie.

 

Masip: Jordi Masip zdobył awans do pierwszej drużyny, dzięki dobrej grze w rezerwach. Jego rola będzie zależała od trenera.

 

Alexis i Luis Suárez: Na temat wszystkich transferów z od i do klubu będziemy rozmawiać, kiedy będziemy mieli coś do ogłoszenia.

 

Mathieu: Mathieu? Nigdy nie mówiliśmy, że jesteśmy nim zainteresowani.

 

Kapitan: Jeszcze nie wiemy. Zadecyduje kadra oraz trener. Luis Enrique na pewno zaproponuje swoich kandydatów, a my będziemy postępować jego ideą.

 

Cuenca w Deportivo: To jest wciąż nasz zawodnik. Nie wierzę, że pominęli ważny krok o poinformowaniu nas.

 

Źródło: AS.com / Twitter.com

 

 Kursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/07/zubizarreta-negocjacje-wolimy-prowadzic-po-cichu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.