4dn.23godz.58min.

10 lat od debiutu Deco i Eto’o

W ten poniedziałek, 18 sierpnia, mija dokładnie 10 lat od debiutu w pierwszej drużynie FC Barcelony Samuel Eto”o i Deco. Wystąpili oni w meczu towarzyskim w presezonie 2004/05 , przy okazji setnej rocznicy Vilafranca.

Dzisiejszego dnia wypada dziesięć lat od debiutu Deco i Eto”o w Barçy. Debiut ów miał miejsce na Campo de Deportes, stadionie Vilafranca del Penedès, gdzie odbył się mecz, który obejrzało 3000 widzów, a odbywał się on przy okazji stulecia Vilafranca. Barça zwyciężyła ten pojedynek z łatwością, dzięki golom dwóch debiutantów – Deco i Eto’o (2), oraz Márqueza, Giuly i Luisa Garcíi. Różnica między oboma zespołami była przeogromna: Villafranca to zespół z ligi katalońskiej, tak więc nic dziwnego, że spotkanie zakończyło się wygraną Barçy 6-0. Jednakże, zarówno Deco jak i Eto’o zaliczyli świetny debiut, który pokazał ówczesnemu trenerowi, Rijkaardowi, że może na nich liczyć od samego początku sezonu.

Bramki w debiucie

Gol Deco to była bomba zza pola karnego, w 12 minucie. Uderzenie Portugalczyka było silne i dokładne, a bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Na gole Eto’o trzeba było poczekać odrobinę dłużej. W 35 minucie strzelił swojego pierwszego jako zawodnik FC Barcelony. Był to niski strzał, który przeszedł pod nogami bramkarza. W 66 minucie Kameruńczyk zdobył swojego kolejnego gola, dzięki wcześniejszemu zagraniu Deco. Tym strzałem Barça zakończyła festiwal strzelecki. Kilka minut później Eto’o został zmieniony przez Arnau w 74’. Deco był jedynym debiutantem, który grał całe 90 minut.