1dn.23godz.41min.

25 lat od debiutu Koemana

Dokładnie 25 lat temu w pierwszej drużynie FC Barcelony debiutował Ronaldo Koeman. Pierwsze spotkanie Holendra nie mogło być lepsze – zwycięstwo 15:1 z amatorami klubu VV Buitenpost i dwa gole w 45 minut.

Dziś ma miejsce 25. rocznica debiutu Ronalda Koemana dla FC Barcelony. Było to w meczu przedsezonowym, który został rozegrany w Holandii (1989 rok).

Ronald Koeman na zawsze pozostanie w umysłach i sercach kibiców FC Barcelony głównie z tego powodu, że jego gol w finale na Wembley przeciwko Sampdorii (1992 rok) dał Dumie Katalonii pierwszy Puchar Europy. Holender podpisał kontrakt w styczniu 1989 roku i mówiło się, że dołączy do Blaugrany przed końcem sezonu, ale tak się nie stało i trener Johan Cruyff mógł skorzystać z usług swojego rodaka dopiero na początku następnego sezonu.

Debiut z golami

Koeman zadebiutował w barwach Barçy 1 sierpnia 1989 roku na swojej ojczystej ziemi. Katalończycy zagrali przeciwko amatorom z klubu VV Buitenpost. Blaugrana wygrała ten mecz 15:1, a holenderski defensor zdobył dwa gole zza pola karnego, grając tylko w pierwszej połowie. Do siatki rywali trafiali także: Laudrup (3), Geli (2), Eusebio, Almagro, Onesimo, Julio Salinas, Valverde, Begiristain, Soler i Milla. Sześć tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach bardzo gorąco oklaskiwało gole strzelone przez Koemana, jakby zdobyli je gospodarze.

Kluczowy gracz Dream Teamu

Wobec Koemana były spore oczekiwania i zostały one spełnione. Holender stał się kluczową postacią Dream Teamu, popisywał się świetnymi zagraniami, długimi podaniami, doskonałymi strzałami z rzutów wolnych i karnych. Koeman opuścił klub w 1995 roku, zdobywając wcześniej 102 gole dla Blaugrany, co, jak na obrońcę, jest niecodziennym wynikiem/

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2014/08/25-lat-od-debiutu-koemana/