Bartomeu: Suárez miał lepsze oferty, ale wybrał Barçę

Bartomeu: Suárez miał lepsze oferty, ale wybrał Barçę

Prezydent FC Barcelony – Josep Maria Bartomeu udzielił wywiadu dla amerykańskiego kanału CNN, w którym wypowiedział się m.in. na temat transferu Luisa Suáreza.

„Bartomeu przyznał, że „po raz pierwszy Barça kontaktowała się z zawodnikiem jeszcze przed Mundialem, mówiąc mu, że jest w odpowiednim wieku, by zdobywać kolejne doświadczenia. Wiedzieliśmy, że Suárez od wielu lat kocha nasz klub i miasto. To wszystko stworzyło idealną atmosferę. Wiedzieliśmy, że ma lepsze oferty, ale zdecydował się dołączyć do Barçy.”

„Kolejny kontakt mieliśmy już po incydencie na Mistrzostwach Świata. On wie, że zrobił błąd, przeprosił za niego, a to jest dla nas bardzo ważne”, stwierdził prezydent.

W pierwszej części programu Bartomeu wypowiedział się m.in. na temat Pepa Guardioli i innych trenerów. „Wiele nauczyłem się od Pepa Guardioli. On jest geniuszem. „

„Ludzie, którzy noszą Barçę w sercu, zawsze mogą pomóc naszemu klubowi. Sądzę, że wielu piłkarzy w przyszłości dalej będzie związanych z Barçą. Po 2022 roku część z nich zostanie trenerami, prezydentami… w końcu jesteśmy jak rodzina”, dodał.

„Messi reprezentuje coś więcej niż tylko bramki i trofea, które zdobywa. Reprezentuje ducha młodego zawodnika, który przybywa do naszej La Masii i tam się uczy. Jego wartość jest nieograniczona. Przyszedł do Barçy w wieku 13 lat, a teraz ma 27 i wciąż jest z nami. On jest jednym z nas”, powiedział Bartomeu.

 

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB