04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.29min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Brazylijskie tradycje na boku obrony Barçy

Brazylijskie tradycje na boku obrony Barçy

Douglas Pereira – ostatni nabytek Barcelony w sezonie 2014/15 będzie szóstym brazylijskim obrońcą, który założy koszulkę katalońskiego klubu w tym stuleciu. Nowy zawodnik Barçy pochodzi z São Paulo, czyli miejsca, z którego pochodzi część jego poprzedników.

Juliano Belletti, Sylvinho, Maxwell Scherrer, Adriano Correia i Dani Alves to pięć ostatnich brazylijskich obrońców Barcelony. Ta piątka zdobyła łącznie 50 tytułów dla katalońskiego klubu, a każdy z nich wyróżniał się w czasie swojego pobytu na Camp Nou.

Pierwsi przyszli Belletti z Villarrealu oraz Sylvinho z Celty w 2004 roku. Wszyscy fani Barcelony z pewnością zapamiętają bramkę Bellettiego z Finału Ligi Mistrzów w 2006 roku, która zadecydowała o ostatecznym triumfie Barçy w tych rozgrywkach. Sylvinho natomiast wywalczył dwukrotnie z Barçą ten tytuł.

Dani Alves dołączył do Barçy w 2008 roku i do tej pory rozegrał 298 spotkań w jej barwach. Rok później Katalończycy kupili Maxwella z Interu, by wzmocnić lewą obronę. Następnie, w 2010 roku, podobnie jak Alves z Sevilli do Barçy przeszedł kolejny Brazylijczyk – Adriano.

A więc Douglas będzie szóstym Brazylijskim obrońcą, który założy koszulkę Barçy w ostatnich latach. Teraz czeka go wyzwanie, by dorównać, a może nawet poprawić to, co jego poprzednicy osiągnęli w klubie.

 

 

 

Źródło: FCBarcelona.cat

 

mainXX:/2014/08/brazylijskie-tradycje-na-boku-obrony-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.