08.09.2023, g. 18:00
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Gruzja vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
162dn.23godz.27min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Enrique: Odejście Deulofeu było decyzją osobistą

Enrique: Odejście Deulofeu było decyzją osobistą

Luis Enrique pojawił się na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem o Puchar Gampera. Poniżej prezentujemy najciekawsze wypowiedzi asturyjskiego trenera.

„Mecz o Puchar Gampera będzie inny od dotychczasowych, ponieważ będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Od tego spotkania wszystko się zacznie. To będzie okazja do spotkania z fanami”, powiedział trener.

„Suárez to zawodnik na bardzo wysokim poziomie. On dobrze wie, jak gramy i jest tym, którego szukaliśmy. Jutro powinien dostać kilka minut, by fani mogli nacieszyć się jego grą. Dla niego to będzie nagroda za pracę, jaką wykonał w pojedynkę”, przyznał Enrique.

„Nie powiedziałem, że skład jest już zamknięty. Klub powinien być zawsze otwarty na oferty rynku transferowego i starać się poprawiać skład”, stwierdził.

 

„Decyzja o odejściu Deulofeu była decyzją osobistą. Znam go dobrze, bo debiutował w Segunda w wieku 16 lat. U nas nie dostałby zbyt wielu minut. Na wypożyczeniu poprawi swoją grę. To dla niego najlepsze rozwiązanie. Tam będzie miał szansę na częstsze występy. On jest bardzo dobry, ale musi się jeszcze poprawić. To była osobista decyzja”, powiedział trener.

 

„Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z zespołu, jaki mamy. Dokonaliśmy dobrych wzmocnień. Żaden zespół na początku sezonu nie będzie grał na 100%, ale ja jestem 100% optymistą, patrząc na wydajność zawodników na treningach”, stwierdził.

 

„Mamy trzech bardzo dobrych bramkarzy. Każdy z nich może grać. Mam swoje preferencje, co do pierwszego bramkarza. Na treningach prezentują fantastyczny poziom. Wyższy, niż się spodziewałem. Są ambitni, chętni do pracy. Jestem optymistą”, przyznał Asturyjczyk.

 

„Kiedy będzie zbliżał się początek rozgrywek będę miał pewność, na kogo postawić. Jednak najpierw powiem to im”, stwierdził trener, który dodał: „Mógłbym zagrać w rosyjską ruletkę, ale tego nie zrobię.”

 

„Alves jest członkiem naszego zespołu. Na treningach prezentuje imponująco wysoki poziom. To wielki gracz. Jest w naszej kadrze i mam nadzieje, że pozostanie na długi czas”, stwierdził Luis Enrique.

 

„Szukamy wzmocnień na wielu pozycjach. Nie możemy wykluczyć odejścia niektórych zawodników pierwszego składu”, przyznał trener.

 

„Podoba mi się gra Mascherano na dwóch pozycjach. Podczas sezonu powinniśmy go oglądać zarówno w pomocy jak i obronie. On będzie mógł nam zaoferować odpowiedni poziom gry na obu pozycjach”, powiedział.

 

„Lubię wystawiać młodych zawodników, którzy są pełni nadziei i ambicji. To jest nasz pomysł na ten sezon”, dodał Enrique.

 

„Messi nie ma limitów na boisku. Jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Na treningach naprawdę mnie zaskoczył”, przyznał trener.

 

„Sytuacja Luisa Suáreza jest, jaka jest. Wiemy, kiedy będzie mógł zagrać i musimy dostosować się do tej sytuacji. Jego gra na Camp Nou będzie miłym wydarzeniem”, stwierdził.

 

„Z Rafą Márquezem byliśmy kolegami w Barçy. To doświadczony zawodnik, ale na Mundialu mnie naprawdę zaskoczył. Jutro będzie miał okazje na spotkanie z fanami”, przyznał.

 

„Xavi i Neymar powinni dostać jutro zielone światło od lekarzy. Widziałem ich i czują się już dobrze. Może nie zagrają pełnych 90 minut, ale powinni pojawić się na boisku”, powiedział.

 

„Jestem zaskoczony postawą wszystkich zawodników. Zarówno tych, których znałem, jak i tych, którzy do nas dołączyli, a także młodzieży”, powiedział Luis Enrique.

 

Źródło: Weloba.cat / AS.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/08/enrique-odejscie-deulofeu-bylo-decyzja-osobista/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.