18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.10godz.44min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mathieu dopłacił do swojego tranferu

Mathieu dopłacił do swojego tranferu

Jérémy Mathieu dołączył tego lata do zespołu Barcelony za kwotę 20 milionów euro. Jak się okazuje Francuz dołożył do tej kwoty 3 miliony euro z własnej kieszeni, postępując podobnie jak Javier Mascherano i Cesc Fábregas.

 

Valencia w trakcie negocjacji z Barceloną była nieugięta i nie chciała sprzedać swojego zawodnika. Dla Mathieu był to sygnał, iż musi zrobić krok do przodu, chcąc spełnić swoje marzenia. Po pierwsze, 18 lipca Francuz napisał oświadczenie do klubu i jego właściela, Amadeo Salvy, który przyjął ofertę zawodnika, twierdząc „że skorzystają wszystkie strony. 

 

Valencia  zgodziła się przyjąć ofertę Barçy, opiewającą na 20 milionów euro. Do tej sumy 3 miliony dołożył Mathieu z własnej kieszeni. Do podobnej sytuacji dochodziło przy transferach Javiera Mascherano i Cesca Fábregasa. Pierwszy w 2010 r. dołożył 4 miliony, a rok później drugi   5 milionów.

 

Dla francuskiego obrońcy było jasne, że nie może przegapić okazji gry w Barçy. 23 lipca kataloński klub podpisał z Mathieu czteroletni kontrakt, z opcją przedłużenia o rok. 

 

Mathieu zdążył przez miesiąc zaaklimatyzować sie w zespole Luisa Enrique, który widzi go w środku obrony. Jak się okazuje, piłkarz miał przyjść już rok temu za kwotę 8 milionów euro, lecz Gerardo Martino ostatecznie zrezygnował, wierząc, że do pełni sił wróci Carles Puyol.

 

Źródło: Mundo Deportivo 

mainXX:/2014/08/mathieu-doplacil-do-swojego-tranferu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.