14.06.2024, g. 01:00
WNBA
Indiana Fever blank vs blank Atlanta Dream
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.32min.
12.37 X0.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Miquel: Vermaelen jest obrońcą, którego Barça szukała

Miquel: Vermaelen jest obrońcą, którego Barça szukała

Urodziny w Barcelonie Ignasi Miquel – obrońca Arsenalu, który w ostatnim sezonie występował na wypożyczeniu w Leicester wypowiedział się na temat transferu Vermaelena do Barçy.

„Fani Barçy mogą być spokojni. Vermaelen jest środkowym obrońcą, którego Barcelona szukała. On może pomóc przywrócić solidność w obronie, Transfery Mathieu i Vermaelena powinny to zapewnić”, powiedział Miquel.

 

„Myślę, że dwa lata temu był najlepszym środkowym obrońcą Premier League. Jeśli wróci na swój najwyższy poziom, ludzie będą o nim dużo mówić”, dodał.

„To bardzo agresywny obrońca, bardzo silny, dobry w przechwytywaniu piłki. Zawsze gra do końca. Najlepszą wersję Vermaelena można porównać do Sergio Ramosa w tym sezonie”, przyznał obrońca.

 

„To był trudny rok dla niego. Był bardzo nieszczęśliwy z powodu kontuzji. Jeśli uda mu się pokonać urazy, pokaże swój wysoki poziom”, powiedział.

 

„Wciąż nie wiem, gdzie będę grać w przyszłym sezonie. Nie rozmawiałem z Wengerem, ale okienko transferowe jest jeszcze otwarte. Wszystko zależy ode mnie. Jeśli będę intensywnie pracował, będę mógł zostać”, Miquel wypowiedział się na temat swojej sytuacji.

 

„Nie miałbym nic przeciwko, aby zostać ponownie wypożyczony, gdzieś bliżej domu. Jednak jeśli wszystko pójdzie dobrze, chcę zostać w domu”, dodał.

 

„Alexis był dla mnie zaskoczeniem. To piłkarz światowej klasy, ale jest tak skromny jak każdy inny”, powiedział zawodnik o swoim nowym klubowym koledze.

 

„On jest jak maszyna. Fizycznie nie jest w najlepszej formie, ale jego umiejętności techniczne są niesamowite. On nam bardzo pomoże”, kontynuował.

 

Na zakończenie Miquel wypowiedział się na temat opuszczenia katalońskiego klubu. „Kiedy jesteś młody, to jest naprawdę trudne. Jeśli jesteś gotów poświęcić wszystko piłce nożnej, to najlepsze doświadczenie, jakie może cię spotkać.”

 

„Gdy przychodzisz z Barcelony, zawsze jesteś mile widziany. Kluby bardziej cenią zawodnika, który był w La Masíi”, zakończył.

 

Źródło: Weloba.cat

mainXX:/2014/08/miquel-vermaelen-jest-obronca-ktorego-barca-szukala/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.