31.12.2022, g. 01:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Espanyol
Do meczu pozostało:
20dn.21godz.9min.
11.22 X6.60 211.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Odczucia Marca Bartry i Sergiego Roberto

Odczucia Marca Bartry i Sergiego Roberto

W ostatnim dniu zgrupowaniu w Birmingham, Marc Bartra i Sergi Roberto powiedzieli kilka słów do kamery BarçaTV i dla oficjalnej strony klubu. Zawodnicy mówili głównie o swoich wrażeniach związanych z pobytem w St. George’s Park.

 

Środkowy obrońca i pomocnik pozytywnie ocenili pobyt w Wielkiej Brytanii. Bartra stwierdził, że bardzo dobre dla grupy jest to, że „nie tylko spędza się czas z kolegami skupiając się na piłce nożnej”. Pierwsza drużyna spędziła ze sobą pięć dni i w tym czasie robiła dużo więcej niż tylko normalne treningi kilka razy dziennie. „Normalnie widzimy się tylko na treningach, ale tutaj spędzaliśmy ze sobą czas, mogliśmy się zgrać, mogliśmy grać w bilard, tenis stołowy…”. Sergi Roberto natomiast stwierdził, że w tych warunkach treningi są bardziej efektywne, a trener ma więcej czasu na wdrożenie swoich pomysłów: „Pracujemy bardziej nad stroną taktyczną, ale również nad fizyczną. Wszyscy pracują z piłką, trenują obronę i atak”, powiedział pomocnik.

Sposoby Luisa Enrique

Na temat sposobu pracy Luisa Enrique, obaj przyznali, że Asturyjczyk niewiele zmienił, ale to co zrobił, ma znaczenie. „Luis bardzo nas motywuje. Kiedy graliśmy pod jego wodzą w Barcelonie B, to były bardzo dobre czasy i teraz możemy to samo zrobić z pierwszym zespołem, zwłaszcza, że jesteśmy lepiej przygotowani i mamy więcej chęci do zrobienia wszystkiego jak najlepiej, trenujemy też znacznie intensywniej”, stwierdził Bartra. Sergi Roberto dodał: „To co robimy teraz, trening, jest bardzo podobny do tego, który mieliśmy w Barcelonie B, sztab jest praktycznie taki sam, niewiele się zmieniło”.

Bartra pochwalił przy okazji nowego trenera. Dokładnie rzecz biorąc, stwierdził, że „przez te wszystkie lata stał się lepszym trenerem, po czasie, który spędził w Romie i w Celcie”. Dodał: „nie tylko zna nasz klub, ale również wie, jak to jest w innych klubach i teraz wrócił dużo silniejszy, nie tylko z jeśli chodzi o poziom fizyczny, ale również taktyczny”.

Godzina prawdy

Obaj wychowankowie wiedzą, że ten rok jest dla nich rokiem prawdy, muszą w tym sezonie pokazać na co ich stać, żeby móc zasłużyć na jak najwięcej minut. Pomocnik stwierdził jasno: „będę się starał tak mocno, by móc rozegrać jak najwięcej minut. Chcę pokazać Luisowi Enrique, na co mnie stać”. Jeśli chodzi o Bartrę, to obrońca musi udowodnić trochę więcej, niż jego kolega z cantery, ale: „przeszedłem przez wszystko… od zaledwie kilku minut, do kilkunastu i do gry w ważnych meczach. Wiem, że będę gotowy do podjęcia tego wyzwania”. Mimo wszystko, Sergi Roberto stwierdził, że „bez względu na to, kto zagra, drużyna musi walczyć aż do końca, by zdobywać tytuły i wygrać najwięcej jak się da”.

 

Źródło: FCBarcelona.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.