4dn.23godz.21min.
11.73 X3.80 24.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Osasuna – Barça B: Porażka na początek

Barça B rozpoczęła sezon ligowy 2014/15 od porażki (0-2) z Osasuną, która po czternastu latach spędzonych w Primera División, znalazła się w drugiej lidze. Oba gole dla gospodarza, w każdej połowie meczu, zdobył Nino i to właśnie one pogrążyły Barçę B, która nigdy nie czuła się komfortowo na El Sadar.

W meczu zakończonym porażką, która posłuży jako lekcja na przyszłość dla piłkarzy rezerw, nie uczestniczyli Samper, Sandro i Munir, którzy pracują aktualnie pod wodzą Luisa Enrique w pierwszym zespole.

Lepszy początek Osasuny

Gospodarze weszli w mecz dużo lepiej niż Katalończycy. Barça B miała trudności z utrzymaniem się przy piłce i otrzymała cios, w postaci gola, już w pierwszych trzydziestu minutach meczu. Bramkę zdobył Nino, po strzale głową z środka pola karnego. Ortolá, który wcześniej miał dwie bardzo dobre interwencje, tym razem nie miał nic do powiedzenia.

Piłkarze Barçy B przebudzili się od 35 minuty i też zaczęli tworzyć akcje. W ostatnich minutach pierwszej połowy można było oglądać strzały z dystansu w wykonaniu „Bicho” i Halilovicia, które de facto były pierwszymi atakami na bramkę gospodarza.

Dongou bliski wyrównania

Po przerwie zmieniło się bardzo wiele. Po pierwsze, świetną okazję miał Dongou, który był bardzo bliski wyrównania wyniku w 49 minucie. Następnie to rywale, w postaci Nino, przeprowadzili kilka akcji, a jedna z piłek nawet weszła do bramki, jednak gol nie został uznany, gdyż Nino był na spalonym. Jednakże Osasuna nie straciła swojego rytmu i cały czas dominowała w meczu, w którym Barça B czuła się bardzo niekomfortowo.

W zasadzie pierwsza bardziej złożona akcja katalońskich piłkarzy, rozgrywana między trójką zawodników, miała miejsce w 72 minucie. Zakończyła się ona strzałem Babunskiego, który kilka chwil później domagał się podyktowania rzutu karnego. Pomimo chwilowej aktywności w ataku piłkarzy rezerw, gospodarze nie musieli się obawiać o utratę zwycięstwa. Zwłaszcza kiedy Nino zdobył dla nich kolejnego gola, wykorzystując nieporozumienie pomiędzy Ortolą i obrońcami. Występ na El Sadar zdecydowanie będzie dobrą lekcją na przyszłość dla chłopców Eusebio.

CA Osasuna 2:0 FC Barcelona B

Osasuna: Riesgo, J.Flaño, M.Flaño, Nino, De las Cuevas, R.Torres (Onwu 85’), Sisinio, Oier (Echaide 21’), Silva, Raoul Loé, Merino (Kenan Kodro  87’)

Barça B: A.Ortolá, Patric, Edgar Ié, Dongou, Joan Román (Babunski 65’), Bicho (Grimaldo 45’), Macky, D.Diagne, Lucas, Halilović, Kaptoum (Gumbau 76’)