5dn.0godz.4min.

Pierwsza porażka w presezonie: SSC Napoli 1:0 FC Barcelona

W środowy wieczór gracze FC Barcelony zagrali spotkanie przeciwko SSC Napoli. Włosi wygrali 1:0 po golu Blerima Džemailiego w 80. minucie. Kolejny pojedynek Katalończycy rozegrają w sobotę przeciwko HJK Helsinki.

Mecz w Genewie był świetnym sprawdzianem dla Luisa Enrique i jego podopiecznych. Claudio Bravo zaliczył debiut w barwach Barçy przeciwko trzeciej drużynie Włoch ubiegłego sezonu. Piłkarze z Neapolu wygrali w bólach 1:0, ale Katalończycy grali twardo, kontrolowali przebieg meczu bez kilku braków w składzie.

Rafa Benítez desygnował do gry Callejóna i Albiola, a więc piłkarzy znanych z gry dla Realu Madryt. Napoli nie rozczarowało i chilijski golkiper Barcelony nie był tego dnia bezrobotny. Sygnał do ataku dla Blaugrany dał Andrés Iniesta, który uderzał na bramkę, ale Rafael był tego dnia bezbłędny. Chwilę później Rakitić zagrał kapitalną piłkę do Munira, ale ten nie wykorzystał dobrej okazji do zdobycia gola.

Fani jednego i drugiego zespołu stworzyli bardzo dobrą atmosferę na stadionie w Genewie. Spotkanie może nie trzymało w napięciu, ale bez wątpienia na boisku nie zabrakło umiejętności. Tym razem Luis Enrique nie zrobił zmian w przerwie spotkania. W drugiej części gry swoje szanse miał Pedro, który dwukrotnie zagroził włoskiej bramce. Na pół godziny przed końcem rozpoczęły się roszady w składzie. Edgar Ié, Samper, Sandro, Sergi Roberto, Grimaldo i Halilović pojawili się na boisku w miejsce Piqué, Busquetsa, Munira, Iniesty, Jordiego Alby i Rakiticia.

Od tego momentu mogliśmy oglądać w zasadzie Barçę B, ale Blaugrana wciąż od czasu do czasu stwarzała zagrożenie pod bramką Rafaela. Na ostatni kwadrans pojawili się Bagnack, Adama oraz Deulofeu, a zastąpili Bartrę, Rafinhę i Pedro. W 80. minucie kibice zobaczyli pierwsze i jedyne trafienie tego dnia. Blerim Džemail uderzył piłkę z dystansu, ta wyślizgnęła się z rąk Claudio Bravo i wpadła do siatki Barcelony. Barça robiła wszystko, żeby doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie ta sztuka się nie udała i mecz zakończył się zwycięstwem Napoli. W sobotę Katalończycy zagrają kolejny pojedynek, a rywalem będzie HJK Helsinki.

SSC Napoli: Rafael; Maggio, Albiol, Koulibaly, Britos; Jorginho, Gargano; Callejón, Hamsik, Insigne; Zapata.

FC Barcelona: Bravo; Montoya, Piqué (60″ le), Bartra (75″ Bagnack), Alba (60″ Grimaldo); Busquets (60″ Sergi Roberto), Rakitić (60″ Halilović), Iniesta (60″ Sandro); Rafinha (75″ Adama), Munir (60″ Sergi Samper), Pedro (75″ Deulofeu).