4dn.20godz.25min.

Remis w drugim meczu presezonu: OGC Nice 1:1 FC Barcelona

FC Barcelona rozegrała w sobotę drugi mecz podczas okresu przygotowawczego. Katalończycy zmierzyli się z francuską Niceą, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Oba gole padły po rzutach karnych, a egzekutorami okazali się Darío Cvitanich i Xavi Hernández.

Blaugrana w sobotę rozegrała swój drugi pojedynek w tegorocznym presezonie. Tym razem podopieczni Luisa Enrique zremisowali 1:1 z Niceą, a oba gole padły po uderzeniach z rzutów karnych. Najpierw Gerard Piqué sfaulował w polu karnym zawodnika Nicei, a szansę z jedenastu metrów na gola zamienił Darío Cvitanich. W drugiej połowie Xavi, także z rzutu karnego, doprowadził do remisu. Kolejne spotkanie Katalończycy rozegrają w środę przeciwko Napoli.

Barça kontynuuje przygotowania do sezonu 2014/2015. Do Francji piłkarze FC Barcelony przybyli prosto z Birmingham, gdzie przebywali przez kilka ostatnich dni. Zawodnicy Luisa Enrique grali w sobotę z Niceą i od pierwszego gwizdka przeważali na murawie. W pierwszym składzie Blaugrany znalazło się dziesięciu graczy pierwszej drużyny, debiutował Mathieu i Rafinha, a Adama był jedynym graczem z rezerw.

Katalończycy mieli inicjatywę od początku spotkania, a piłkarze Nicei byli dobrze zorganizowani w obronie. Było widać, że w St George’s Park piłkarze Luisa Enrique pracowali nad wyprowadzaniem akcji z defensywy, a także na wysokim pressingu, szybkim odzyskaniu piłki i próbie posłania ostatniego podania na wolne pole. W 20. minucie to jednak Francuzi objęli prowadzenie za sprawą dobrze wykonanego rzutu karnego przez Darío Cvitanicha. W polu karnym faulu dopuścił się Gerard Piqué.

W przerwie szkoleniowiec Dumy Katalonii dokonał kilku roszad w składzie. Na boisku pojawili się między innymi Xavi i Rakitić. Nicea jednak wciąż dobrze się broniła, ale nie uchroniła się przed podyktowaniem jedenastki dla Blaugrany. Pewnym wykonawcą okazał się Xavi Hernández. Do końca spotkania do piłkarze ze stolicy Katalonii dominowali na murawie, ale nie potrafili udokumentować tego zdobyciem zwycięskiego trafienia. Kilku zawodników Barcelony wróciło z wakacji i od razu gra Katalończyków wyglądała lepiej, ale to wciąż jest dalekie od ideału.

OGC Nice – FC Barcelona 1:1

OGC Nice: Amavi, Bodmer, Genevois, Puel; Mendy, Hult, Eysseric; Cardinale, Bautheac, Pied i Cvitanich.

FC Barcelona: Ter Stegen; Montoya, Piqué, Mathieu, Alba; Sergi Roberto, Busquets, Iniesta; Adama, Rafinha, Pedro

1:0 Cvitanich 21″