4dn.4godz.12min.

Test zdany na szóstkę: FC Barcelona – Club León 6:0

FC Barcelona w poniedziałkowy wieczór mierzyła się z Club León w ramach meczu o Puchar Gampera. Był to ostatni sprawdzian dla podopiecznych Luisa Enrique przed niedzielnym spotkaniem z Elche w ramach 1. kolejki La Liga. Katalończycy nie zawiedli kibiców zgromadzonych na Camp Nou i wygrali 6:0 po dobrej grze.

FC Barcelona nie zawiodła i pokazała się z bardzo dobrej strony w swoim finałowym teście przed startem Primera División. Luis Enrique desygnował do gry chyba optymalny skład, aby zawodnicy przetarli się przed walką o punkty. Wyszło to świetnie, ponieważ gracze Club León byli o klasę słabsi od gospodarzy i nie stanowili na boisku żadnego zagrożenia dla Katalończyków.

Strzelanie rozpoczęło się bardzo szybko, bo już w 3. minucie Messi otworzył worek z bramkami po podaniu Neymara. Dobrze było zobaczyć radość i uśmiech na twarzach piłkarzy Blaugrany po wakacjach. W 12. minucie tym razem Neymar wpisał się na listę strzelców po genialnej asyście Iniesty. Brazylijczyk dopiero wraca do gry po kontuzji, ale na boisku było widać swobodę w jego poczynaniach. Przed przerwą Ney ustrzelił dublet po prostopadłym zagraniu Messiego. Goście nie stanowili żadnego zagrożenia pod bramką Claudio Bravo, który był praktycznie bezrobotny.

Druga część gry to oczywiście mnóstwo zmian w obu drużynach. Dla Dumy Katalonii duże znaczenie miało wejście na murawę Munira El Haddadiego. Młody napastnik z rezerw po 10 minutach trafił do siatki Meksykanów po zagraniu Daniego Alvesa. Munir był bardzo aktywny w ataku, ale też stosował wysoki pressing i widać było, że bardzo mu zależy na dobrym występie. W 76. minucie na boisku zameldował się Luis Suárez, który został bardzo gorąco przywitany przez kibiców na Camp Nou. Dwie minuty później Sandro przeprowadził akcję lewym skrzydłem, zagrał do wbiegającego Munira, a ten nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce. Dzieła zniszczenia dopełnił w doliczonym czasie gry Sandro po bardzo ładnym podaniu Sampera.

Teraz piłkarzy FC Barcelony czeka krótka regeneracja, powrót do treningów i przygotowanie się do pierwszego meczu ligowego w tym sezonie. W niedzielę na Camp Nou zjawi się drużyna Elche i oby piłkarze Luisa Enrique zagrali tak skutecznie, jak przeciwko Club León.

FC Barcelona – Club León 6:0 (3:0)

FC Barcelona: Bravo; Alves, Mascherano, Mathieu, Alba; Busquets, Rakitić, Iniesta; Neymar, Rafinha, Messi

Club León: Yarbrough; Cardenas, Márquez, Edwin Hernández, Elias Hernández; Boselli, Magallon; Vazquez, Rivera, Peña; González

1:0 Messi 3″ (Neymar)

2:0 Neymar 12″ (Iniesta)

3:0 Neymar 44″ (Messi)

4:0 Munir 55″ (Dani Alves)

5:0 Munir 78″ (Sandro)