18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.13godz.4min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wielki tydzień dla FC Barcelony

Wielki tydzień dla FC Barcelony

Sierpień, tradycjonalnie miesiąc wakacji zaczął się Barcelony niezwykle intensywnie. Między 4 a 10 sierpnia grafik zawodników jest bardzo napięty. Jednak to również niezwykle ważny tydzień dla kibiców Blaugrany.

 

Wtorek, 5 sierpnia: Wraca Leo i Neymar

Luis Enrique będzie miał szanse pracować wraz z całym zespołem, oprócz zawieszonego wciąż Suáreza. Jutro do drużyny dołączą ostatni piłkarze Mundialu – Messi, Mascherano, Neymar i Dani Alves. Zarówno Mascherano jak i Messi będą gotowi natychmiast dołączyć do treningów w przeciwieństwie do Neymara, który poważnie kontuzjowany podczas rozgrywek Mistrzostw Świata, wciąż nie powrócił do zdrowia. Najprawdopodobniej młody zawodnik zagra w meczu przeciwko meksykańskiej drużynie León. Dani Alves jest w doskonałej kondycji, ale jego dalsze losy nie są do końca jasne.

 

Wyjaśnienie od Xaviego

 

Wiemy również, że jutro Xavi pojawi się na konferencji prasowej i wypowie się na temat swojej decyzji o pozostaniu w klubie. Wolą kapitana było, aby wydać medialne oświadczenie zaraz po powrocie z Anglii.

 

W oczekiwaniu na spotkanie Lucho i Alvesa

Aby ostatecznie wyjaśnić wszystkie kwestie dotyczące Alvesa, obu mężczyzn czeka burzliwa dyskusja, w której piłkarz będzie musiał o swojej skuteczności przekonać samego trenera. Brazylijski obrońca wciąż ma podpisany kontrakt na rok, o ile uda mu się spełnić warunki umowy. Zostało zaledwie 20 dni to rozpoczęcia La Liga, spotkanie ma więc charakter pilny i może odbyć się już jutro.

 

Środa, 6 sierpnia: Mecz Towarzyski z Napoli

To będzie trzeci, a zarazem najważniejszy presezonowy test dla FC Barcelony. Katalońska drużyna zmierzy się z zespołem Rafy Beníteza.

 

Piątek, 8 sierpnia: Wizyta Suáreza w TAS

Luis stanie przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu, by zostać przesłuchanym

 

Sobota, 9 sierpnia: Mecz w Helskinkach

To już drugie presezonowe spotkanie w tym miesiącu. Mecz ten odbędzie się w hołdzie Jariego Litmanena, byłego zawodnika obu zespołów.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2014/08/wielki-tydzien-dla-fc-barcelony/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.