04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.17min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zubizarreta: Niewiele zespołów gra pod tak wysoką presją

Zubizarreta: Niewiele zespołów gra pod tak wysoką presją

Dyrektor sportowy Barçy – Andoni Zubizarreta wypowiedział się na temat przebudowy drużyny Barcelony.

„Obserwowaliśmy ter Stegena przez dwa lata. Gdy Valdés zadecydował o odejściu, zaostrzyliśmy negocjacje. Na początku myśleliśmy, że Valdés będzie pierwszym bramkarzem, a ter Stegen jego zastępcą”, powiedział Zubizarreta.

„Kiedy podpisywaliśmy kontrakt z Bravo, mieliśmy jeszcze inne opcje. Zdecydowaliśmy się na niego, bo ma idealny profil dla nas”, dodał.

 

„Nie ma zbyt wielu zespołów, które grałyby pod tak wysoką presją. Dlatego trudno jest znaleźć środkowego obrońcę jak Mathieu”, stwierdził dyrektor sportowy.

„Nie jest łatwo występować na pozycji pomocnika. Rakitić to zawodnik, którego obserwowaliśmy od dawna. Widzieliśmy w nim to, czego szukaliśmy. On ma silną osobowość”, przyznał Zubizarreta.

 

„Luis Suárez podczas ostatniego roku w Liverpoolu był kimś więcej niż tylko strzelcem. Nie gra dryblingiem, ale wykazuje bardzo dobrą wydajność. On jest konkurencyjnym zawodnikiem”, powiedział.

 

„Luis Enrique odważył się wprowadzić nowe pomysły, perspektywy. Stara się znaleźć rozwiązania problemów, wiedząc, że presja jest bardzo wysoka”, przyznał Zubizarreta.

 

Źródło: Weloba.cat

mainXX:/2014/08/zubizarreta-niewiele-zespolow-gra-pod-tak-wysoka-presja/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.