Przedłużenie kontraktu przez Adamę Traoré to świetna wiadomość dla przyszłości Barcelony. Znany jako „Strzała” piłkarz lepiej niż ktokolwiek reprezentuje kombinację afrykańskiej krwi (jego rodzice pochodzą z Mali) i DNA La Masii. To nie jedyna mieszanka wybuchowa z barcelońskiej akademii. Są zawodnicy, którzy urodzili się w Afryce, lub ich rodzice przybyli z tego kontynentu.
Barça B
Macky Bagnack – środkowy obrońca pochodzący z Kamerunu. Szybki i elegancki. Niezrównana zimna krew.
Edgar Ié – środkowy obrońca z Gwinei – Bissau z portugalskim paszportem. Posiada niezwykłe umiejętności reagowania, dzięki swojej szybkości.
Diawandou Diagné – prawy obrońca urodziny w Senegalu, ale posiadający belgijski paszport do La Masii trafił z Aspire Academy. Świetna technika i charakter.
Elohor Godswill Ekpolo – prawy bądź środkowy obrońca urodzony w Nigerii. Dzieciństwo spędził w Tarragonie i przybył do Barcelony mając 11 lat. Znany jako „Skała” ze względu na jego warunki fizyczne.
Agostinho Cá – podobnie jak Edgar Ié przybył ze szkółki Sportingu Lizbona. Ma portugalski paszport, lecz urodził się w Gwinei – Bissau. Defensywny pomocnik, który nie ma ciągłości na Mini Estadi.
Jean Marie Dongou – jak wszyscy Kameruńczycy do La Masii trafił za sprawa fundacji Samuela Eto”o. Znany jako „Dongoal” ze względu na łatwość z jaką strzela bramki.
Munir El Haddadi – napastnik, który urodził się w El Escorial (Madryt), ale jego ojciec pochodzi z Maroka. Reprezentant Hiszpanii, który ma zaufanie Luisa Enrique do gry w pierwszym zespole.
Wilfrid Kaptoum – pomocnik, który na przemian gra w Barçy B i U-18. Przybył dzięki fundacji Samuela Eto”o. Jeden z najlepiej wyszkolonych technicznie zawodników pochodzących stamtąd.
Fabrice Ondoa – to jego pierwszy rok w Barçy B. Bramkarz urodził się w Yaounde (Kamerun). Świetny w grze jeden na jeden.
Pozostałe drużyny młodzieżowe
Andrei Onana – kuzyn Ondoy grający dla drużny U-18. Również jest bramkarzem z świetnym refleksem. Podobnie jak pozostali Kameruńczycy, przybył dzięki fundacji Samuela Eto”o.
Ayoub Abou – pomocnik urodzony w Casablance (Maroko) do Barcelony dołączył wcześnie, natychmiast został zawodnikiem drużyny U-10. Ma jedną z najlepszych kontroli piłki w akademii.
Moha El Ouriachi – jego przypadek jest podobny do Godswilla. Syn imigrantów z Maroka, mieszka od dzieciństwa w Tarragonie. Mocny i zręczny lewoskrzydłowy.
Lionel Enguene – kolejny zawodnik, który trafił do Barcelony dzięki fundacji Samuela Eto”o. W zespole U-11 był najwyższy, a teraz jest najniższy. Bardzo dynamiczny pomocnik.
Braima i Ansumane Fati – bracia Fati urodzili się w Gwinei – Bissau, ale ich rodzina przeprowadziła się do Andaluzji. Przed tym jak dołączyli do Barcelony, występowali w młodzieżówkach Sevilli. Obaj są ofensywnymi pomocnikami, którzy mogą grać jako „fałszywa 9”. Braima gra w drużynie U-16, a Ansu U-13.
Tabdasi Fombutu – mimo iż pochodzi z Kamerunu i jest kolejnym zawodnikiem z fundacji Samuela Eto”o grał w szkółkach Barcelony w Dubaiu i Hiszpanii. Gra jako napastnik lub prawoskrzydłowy.
Imad El Kabou – urodził się w Maroku, lecz od drugiego roku życia mieszka w Katalonii. Zanim dołączył do Barcelony, grał w nieistniejącej już EF Calelli.
Mamadou Traoré – urodził się Granollers (Katalonia), jego rodzina pochodzi z Senegalu. Bardzo dynamiczny pomocnik, który strzela dużo bramek.
Patrice Sousia – klasyczny napastnik z fundacji Samuela Eto”o. Świetny zawodnik. Ludzie w akademii podkreślają jego uprzejmy charakter.
Moriba Kouroma – zawodnik drużyny U-13, który podobnie jak inni afrykańscy zawodnicy ma świetne warunki fizyczne. Jest również bardzo utalentowany.
Mamadou Saidou Bah – zawodnik zespołu U-12 urodził się w Gwinei. Łączy w sobie moc, szybkość i wytrzymałość, co czyni go wielkim sportowcem.
Nadir Luah – pomocnik drużyny U-12 urodził się w Katalonii, lecz jego rodzice są imigrantami z Maroka. Jego styl jest bardziej techniczny niż fizyczny. Dobry drybling i podania.
Ilias Akhomach – lewy obrońca lub napastnik zespołu U-11. Ma korzenie marokańskie. Czysta lewa noga, jest mistrzem sztuki dryblingu.
Bilal Achiba – kolejny talent z Maroka. Pomocnik grający w drużynie U-10 wyróżnia się doskonałą kontrolą piłki i jest niebezpieczny w każdym spotkaniu.
Lamine Yamal – kolejny Katalończyk, który jest synem imigrantów z Maroka. Wyróżnia się umiejętnościami i szybkością. Występuje jako napastnik w drużynie U-8.
Źródło: Weloba.com