01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
3dn.0godz.27min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça znalazła sposób na kontraktowanie w 2015 roku

Barça znalazła sposób na kontraktowanie w 2015 roku

Barça znalazła sposób na kontraktowanie zawodników w 2015 roku, jednak piłkarz pozyskany w taki sposób nie będzie mógł grać w barwach Blaugrany aż do stycznia 2016 roku.

 

Mundo Deportivo podało, że Bartomeu przeanalizował karę nałożoną przez FIFA, w celu sprawdzenia, czy sankcja nie zabrania samego zatrudnienia piłkarzy. Wychodzi na to, że klub może sprowadzać zawodników, jednak nie może ich rejestrować aż do 2016 roku z racji nałożonej kary.

Ogólnie klub ma dwie opcje:

Opcja 1 – Kupić piłkarza i pozostawić go w jego klubie do 2016 roku

Kluczowe w tym przypadku jest uzyskanie porozumienia z klubem i zawodnikiem, żeby ten mógł pozostać u siebie aż do 1 stycznia 2016 roku, kiedy to będzie mógł legalnie dołączyć do składu Barcelony. W ten sposób, Barça mogłaby konkurować z największymi klubami, które w lecie pozyskają sobie nowych piłkarzy, i zapobiegłoby to przegapieniu okazji kupna interesującego piłkarza, takiego jak np. Reus. Jednakże, ryzykiem tutaj jest to, że piłkarz pozostałby na kilka miesięcy w innym klubie, gdzie będzie narażony na kontuzje i nie będzie mógł przystosować się do stylu Barcelony.

W tym przypadku, tego czego nie można zrobić, to zakontraktowanie zawodnika i natychmiastowe wypożyczenie do innego zespołu.

Opcja 2 – Zakontraktować zawodnika i pozostawić go w Barçy, jednak bez możliwości gry do 2016

Drugim rozwiązaniem jest zakup piłkarza i wcielenie go do pierwszej drużyny, jednak bez możliwości debiutu aż do 2016 roku. Zawodnik mógłby trenować i dostosowywać się do zespołu, jednak nie mógłby rozegrać żadnego meczu aż do zakończenia kary.

 

Źródło: Weloba.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.