1dn.5godz.52min.
11.80 X3.80 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Deportivo, najgorszy rywal dla Enrique

Luis Enrique wraca w niedziele na Estadio Riazor, aby zmierzyć się z Deportivo. Jest to stadion i rywal, które sprawiały obecnemu trenerowi Barcelony wiele kłopotu, kiedy ten był jeszcze zawodnikiem. Zespół z Galicji jest tym, który najwięcej razy pokonał Asturyjczyka: 9 na 20 spotkań.

Trener Blaugrany, kiedy grał w Realu Madryt, przegrał trzy mecze na stadionie zespołu z La Coruñi, a dwa ostatnie dość przekonująco – 2:3 w sezonie  92/93, 0:4 w sezonie 93/94 i 0:3 w sezonie 95/96. Jednakże, Luis Enrique poniekąd się zrewanżował, strzelając gola, dzięki któremu Real pokonał „Súper Depor’ na Bernabéu (1:0).

Jako zawodnik Barçy, poległ w sześciu meczach przeciwko galicyjskiemu zespołowi. Połowa z nich rozgrywana była na Riazor (3:1 w sezonie 97/98, 2:0 w 00/01 i 2:1 w 01/02), a druga połowa na Camp Nou (2:3 w sezonie 00/01, 2:4 w 02/03 i 0:2 w 03/04).

W swoich 20 spotkaniach przeciwko Deportivo, Luis Enrique strzelił cztery gole, a stracił 27. W sezonie 95/96 dał Realowi Madryt zwycięstwo z Deportivo (1:0) na Bernabéu, a w sezonie 97/98 przyczynił się do wygranej w barwach Barcelony na Camp Nou (2:1). W sezonie 98/99 również strzelił swojego gola (4:0), podobnie jak w przegranym meczu Blaugrany (2:3).

Kolejnym zespołem, z którym Luis Enrique najczęściej przegrywał w lidze, jest Valencia (7 na 22). Asturyjczyk postara się, by jego pierwsza wizyta na Riazor jako trenera Barcelony była zwycięska, tak jak jego pierwsza wizyta tam jak piłkarza. Był to 2 listopada 1991, a Real Madryt pokonał wtedy Deportivo na ich stadionie 3:0.

Źródło: MundoDeportivo.com

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2015/01/deportivo-najgorszy-rywal-dla-enrique/