2dn.10godz.22min.

FC Barcelona B – RC Recreativo: Uśmiech na twarzach zawodników rezerw (3:1)

Na twarzach zawodników Barçy B znów zagościł uśmiech, gdyż wreszcie udało im się wywalczyć trzy punkty na Miniestadi po passie czterech meczów bez zwycięstwa. Był to trudny mecz dla obu zespołów, jednak piłkarze rezerw udźwignęli jego ciężar i wykorzystali swoje okazje w drugiej połowie – dwa gole Cámary i jeden Sandro.

Ciągły nacisk

Oba zespoły grały o więcej niż tylko trzy punkty podczas dzisiejszego meczu na Miniestadi. Piłkarze Blaugrany rozpoczęli od mocnego pressingu na Recreativo, szybko odzyskiwali piłki i atakowali bramkę, jednakże nie byli w stanie stworzyć sobie dobrych okazji. Grimaldo próbował strzelać z rzutu wolnego, jednak piłka przeleciała obok lewego słupka bramki Sostresa.

Dynamika meczu spadała jednak wraz z mijającym czasem pierwszej połowy, ale zawodnicy Eusebio starali się ponieść jego ciężar, jednak Recreativo im tego nie ułatwiało, co chwile wchodząc w pole karne Blaugrany i zmuszając Ié, Patrica i Ortolę do licznych obron. Pod sam koniec pierwszej połowy, Sandro, wykańczając dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzelił w światło bramki, jednak piłka znalazła się w rękawicach Sostresa.

Cámara pierwszym strzelcem

Na drugą połowę zawodnicy rezerw Barcelony wyszli z nowymi i jasnymi pomysłami i potrzebowali zaledwie czterech minut żeby zdobyć pierwszą bramkę. Munir, który wrócił do Barcelony B drugi raz w tym sezonie, wykonał świetną indywidualną akcję, po której piłka trafiła do Cámary, który bez zastanowienie posłał ją zza pola karnego prosto do bramki, tym samym otwierając wynik.

Goście próbowali zareagować na zaistniałą sytuację, jednak im to nie wyszło, a przy kolejnym wejściu Barçy w ich pole karne jeden z zawodników Recreativo popełnił faul na Dongou. Przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Sandro, który ostatecznie pokonał Sostresa i dzięki wykorzystaniu przez niego rzutu karnego Barcelona wygrywała już 2:0.

Przypieczętowanie wyniku i zwycięstwo

Dzięki szybkiej grze i dobremu odzyskiwaniu piłki, chłopcy Eusebio stwarzali sobie i szukali okazji do podwyższenia wyniku. Cámara znów próbował strzałów zza pola karnego lewą nogą, jednak Sostres był w stanie to obronić. Recreativo nie chciało jednak pozostać w tyle i próbowało blokować piłkarzy Blaugrany oraz atakować ich pole karne. Dzięki temu, a dokładniej kontrze piłkarzy rezerw, został strzelony trzeci gol. Munir wykonał świetne podanie do Cámary, który, strzelając z lewej strony, wbił piłkę prosto do siatki. Później, nie mając już w sumie czasu na reakcję, Recreativo strzeliło swojego gola honorowego, jednak wygrana była już zdecydowanie w rękach piłkarzy FC Barcelony B.

Dzięki temu zwycięstwu FC Barcelona B wskoczyła na 18. miejsce i ma o punkt więcej od pierwszej drużyny ze strefy spadkowej. Kolejny mecz, w ramach 22. kolejki La Liga Adelante, Barça B zagra z CA Osasuną na Miniestadi (17:00).

FC Barcelona B 3:1 RC Recreativo

FC Barcelona B: A. Ortolá, Grimaldo, Patric (Justé 90’) , Edgar Ié, Dongou, Joan Román (Adama 75’), Munir, Gumbau, J. Cámara, Sandro (Bicho 87’),  R. Costa

RC Recreativo: Sotres, Córcoles, Juanan, Montoro, Jesús V. (Manu Molina 85’), Cabrera (Nuñez 41’), Dimas (Caye 74’), Victor Díaz, A. J. Ríos, H. Menosse, Rubén Mesa

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2015/01/fc-barcelona-b-rc-recreativo-usmiech-na-twarzach-zawodnikow-rezerw-3-1/