4dn.4godz.16min.

Mecz na szóstkę: Elche CF – FC Barcelona 0:6

Piqué, Neymar (2), Messi (2) i Pedro zniszczyli Elche w trzecim spotkaniu w styczniu.

Fani Elche są z pewnością szczęśliwi, że ich drużyna nie będzie musiała się już mierzyć z Barçą w tym sezonie. W styczniu podopieczni Luis Enrique trzykrotnie rozbijali drużynę Elche, w sobotę, aż sześcioma bramkami – co daje razem liczbę 15 w trzech meczach w styczniu. Gerard Piqué otworzył wynik w pierwszej połowie, a po dwa trafienia po przerwie dołożyli Messi i Neymar oraz jedno Pedro w doliczonym czasie gry.

Rotacje w składzie

Z Luisem Suárezem, Busquetsem, Iniestą i Danim Alvesem na ławce, mając w głowie zbliżający się mecz z Atlético, Luis Enrique rozpoczął mecz z Albą, Bartrą, Piqué i Montoyą z tyłu, Mascherano w roli cofniętego pomocnika oraz Pedro partnerującemu Messiemu i Neymarowi. Jeśli kibice spodziewali się szybko bramki, po tym jak Elche zebrało 9 podczas meczów pucharowych, mogli być nieco rozczarowani. Na początku spotkania Elche prezentowało się całkiem nieźle, starając się pokonać Bravo.

Piqué otwiera wynik

Od kiedy Barça zaczęła kontrolować grę i trzymać się przy piłce, gospodarze byli zmuszeni do serii przewinień, które zostały ukarane pięcioma żółtymi kartkami w pierwszej połowie. Pelegrin popełnił trzeci faul przed polem karnym na Pedro w 34. minucie, a Xavi wykonał rzut wolny na dalszy słupek, gdzie Piqué przyjął sobie piłkę i pokonał bramkarza gospodarzy.

Messi, Neymar i Pedro dobijają do sześciu

Elche rozpoczęło dobrze drugą połowę, z kilkoma okazjami na przełamanie wyniku. Defensywa Barçy popełniała kolejne błędy, ale kiedy Neymar został sfaulowany w polu karnym Messi wykorzystał okazję i podwyższył prowadzenie. Czerwona kartka Fajra nie ułatwiła zadania. Przez defensywę bez problemu przebijali się Messi i Neymar, podczas gdy ten pierwszy asystował, drugi zdobywał bramki. Chwilę później świetna piłka od Bartry do Argentyńczyka, a ten zdobył swoją 21. bramkę w lidze. Na koniec Pedro ustalił wynik spotkania na 6:0.

Elche CF – FC Barcelona 0:6

Elche CF: Tytoń; Damián, Roco, Pelegrín, Cisma (61″ Albacar); Adrián (70″ Lomban), Pašalić, Aarón Ñíguez (82″ Coro), Fayçal, Victor Rodríguez, Jonathas

FC Barcelona: Bravo; Montoya, Piqué, Bartra, Alba (70″ Adriano) ; Mascherano (70″ Busquets), Rafinha, Xavi (72″ Sergi Roberto); Pedrito, Messi, Neymar

0:1 Piqué 35″ (Xavi)

0:2 Messi 55″ (rzut karny)

0:3 Neymar 69″ (Messi)

0:4 Neymar 71″ (Messi)

0:5 Messi 88″ (Bartra)