Nowy kontrakt dla Busquetsa

Nowy kontrakt dla Busquetsa

W najbliższym czasie włodarze FC Barcelony mają zaproponować nowy kontrakt Sergio Busquetsowi. Katalończyk zwiąże się z klubem do 2020 roku, a klauzula odejścia będzie wynosiła 175 milionów euro.

 

Karier w pierwszej drużynie rozpoczynał z numerem 28 na plecach. Potem otrzymał 16, a teraz odziedziczył numer 5 po legendzie FC Barcelony – Carlesie Puyolu. Sergio Busquets w sezonie 2014/2015 jest także jednym z kapitanów drużyny.

 

W przyszłym tygodniu Josep Maria Orobitg, agent zawodnika, ma odbyć kolejne spotkanie z osobą wyznaczoną przez klub. Na pierwszych posiedzeniach umowa była negocjowana przez Andoniego Zubizarretę. Po jego zwolnieniu nad kontraktem Busquetsa pracowali Raül Sanllehí, Ignasi Mestre i Josep Maria Bartomeu.

 

Defensywny pomocnik Blaugrany otrzymywał poważne oferty z wielkich klubów, ale podkreślił, że nie zamierza opuszczać Camp Nou. Zatem wszystko wskazuje na to, że sprawa nowej umowy dla Busquetsa będzie tylko formalności i obie strony nie w najbliższym czasie dojdą do porozumienia.

 

Busi jest fundamentalną postacią w zespole Luisa Enrique. Obecnie jego klauzula odejścia wynosi 150 milionów euro, ale ma zostać podniesiona jeszcze o 25 milionów. Z kolei sam kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2020 roku.

 

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB