31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.3godz.14min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Xavi: Jeśli nie zrozumiesz się z Messim, to nie jesteś dobrym piłkarzem

Xavi: Jeśli nie zrozumiesz się z Messim, to nie jesteś dobrym piłkarzem

Kapitan Barcelony, Xavi, razem  z byłym piłkarzem Barçy, Luísem Figo, wziął udział w akcie promocyjnym, który odbył się w Barcelonie. Pomocnik drużyny z Camp Nou udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat Leo Messiego, przyszłości oraz wymienił najlepszych trenerów z jakimi pracował.

 

Leo Messi

 

„Jestem „podającym” piłkarzem. Na boisku potrzebuję zawodników, do których mogę zagrać piłkę. Rakitić, Busquets, Iniesta, Rafinha, Mascherano… i oczywiście Messi. Ci, którzy nie potrafią zrozumieć się z Messim nie są dobrymi piłkarzami”.

 

Liga Mistrzów

 

„Trudno powiedzieć, co się stanie. Mamy trudnego przeciwnika, którym jest Manchester City. Myślę, że zwykłe zespoły będą w końcowych rundach”.

 

Przyszłość

 

„Moim planem jest zakończyć karierę w Barcelonie, ale nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Latem miałem odejść, ale Luis Enrique i Zubizarreta przekonali mnie do zostania. Teraz nie myślę o przyszłości. Cieszę się grą, a moim celem jest to, by zespół zdobywał trzy punkty w każdym spotkaniu”.

 

Którego zawodnika byś sprowadził?

 

„Silva, Cazorla… jest wielu świetnych hiszpańskich zawodników. W La Roja znajdziesz wielu graczy z wystarczającą jakością do gry w Barcelonie”.

 

Najlepsi trenerzy w jego karierze

 

„Luis Aragonés był dla mnie jednym z najważniejszych. W szkółce Barcelony był to Loan Vilà. Potem Rijkaard, Pep i Tito. Nauczyłem się do nich wszystkich”.

 

Źródło: Weloba.com

mainXX:/2015/01/xavi-jesli-nie-zrozumiesz-sie-z-messim-to-nie-jestes-dobrym-pilkarzem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.