11.36 X4.75 28.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Tydzień na wypożyczeniach

W tym sezonie aż czterech piłkarzy pierwszej drużyny Barcelony gra na wypożyczeniach. Cristian Tello występuje w portugalskim Porto, Ibrahim Afellay w greckim Olympiakosie, Gerard Deulofeu w hiszpańskiej Sevilli, a Alex Song w angielskim West Hamie. Poniżej przedstawiamy, jak poradzili sobie w ostatnim tygodniu.

Cristian Tello

W minionym tygodniu Porto mierzyło się na wyjeździe z Moreirense. Smoki wygrały to spotkanie 2:0 po bramkach Jacksona i Casemiro. Cristian Tello rozegrał w tym spotkaniu 75. minut, po czym został zmieniony przez Evandro. Porto wciąż pozostaje na drugim miejscu w tabeli ligowej. Jednak remis Benfiki w ostatnim meczu ligowym ze Sportingiem sprawił, że strata do lidera wynosi już tylko 4 punkty.

Ibrahim Afellay

Ibrahim Afellay natomiast rozegrał 90 minut na wyjeździe w ligowym klasyku z PAOK-iem. Spotkanie to jednak zakończyło się bezbramkowym remisem. Pomimo remisu Olympiakos wciąż zachowuje wysoką sześciopunktową przewagę nad drugim Panathinaikosem i ośmiopunktową przewagę nad trzecim PAOK-iem.

Gerard Deulofeu

Zawodnicy Sevilli w ostatnim tygodniu mieli do rozegrania aż dwa ligowe spotkania, w dodatku oba na wyjeździe. Pierwsze z nich było zaległym meczem 16. kolejki ligowej z Realem Madryt. Mecz ten nie odbył się w planowanym początkowo terminie z powodu udziału Królewskich w Klubowych Mistrzostwach Świata. W spotkaniu tym od pierwszej minuty na boisku zaprezentował się Gerard Deulofeu. W ciągu 53 minut młody napastnik zaliczył 30 kontaktów z piłką, wykonał 18 podań, w tym jedno kluczowe podania oraz 4 dośrodkowania. Nie oddał jednak żadnego strzału na bramkę Ikera Casillasa. Mecz ten nie był najlepszym w wykonaniu młodego napastnika, o czym świadczy ocena 5,92 wystawiona mu przez portal WhoScored.

Mecz z Realem zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Takim samym, czyli nie najlepszym dla Sevilli wynikiem zakończyło się spotkanie z Getafe. Gerard Deulofeu został powołany na to spotkanie, jednak przez cały czas gry pozostał na ławce rezerwowych i nie mógł pomóc drużynie w zdobyciu trzech punktów

Alex Song

Alex Song rozegrał tymczasem pełne 90 minut w meczu z Manchesterem United. Kameruńczyk zaliczył w tym spotkaniu 58 kontaktów z piłką oraz wykonał 37 podań (pod tymi względami był najlepszym zawodnikiem w swojej ekipie). Dodatkowo oddał jeden strzał na bramkę i zaliczył jedno kluczowe podanie. Pod względem defensywnym także zaprezentował się całkiem dobrze – zaliczył bowiem 5 przechwytów, 5 wybić piłki oraz 3 wślizgi. Ponadto w 73,. minucie Alex Song zobaczył żółtą kartkę za faul na rywalu. Portal WhoScored ocenił jego występ na 7,27, a cały mecz zakończył się remisem 1:1.

Źródło: Własne / WhoScored.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2015/02/17-tydzien-na-wypozyczeniach/