2dn.23godz.40min.

Barça w finale Pucharu Hiszpanii!

Koszykarze FC Barcelony pokonali Unicaję Málaga w półfinale Pucharu Króla i w niedzielnym finale zmierzą się o godzinie 19:00 z Realem Madryt!

Blaugrana stanie dziś przed szansą wygrania rozgrywek Copa del Rey. W finale Katalończycy zagrają z Realem Madryt. Królewscy zdobyli Puchar Hiszpanii już 24 razy w historii, a Barça ma jedno trofeum mniej. Duma Katalonii w półfinale dzięki świetnej czwartej kwarcie pokonała Unicaję Málaga i po raz szósty z rzędu zagra w wielkim finale.

W półfinałowym starciu obie ekipy postawiły na twardą defensywę w pierwszych minutach. Drużyny w większości były zmuszone do oddawania rzutów z dystansu. Barça ze skutecznością 4/5 zza łuku prowadziła dzięki trzem trójkom DeShaun”a Thomasa. Swoje dołożył także Marcelinho Huertas i Katalończycy po pierwszej kwarcie prowadzili 18:15.

W drugiej części gry na parkiecie pojawili się Boštjan Nachbar, Mario Hezonja i Àlex Abrines, ale nie wyniknęło z tego nic dobrego. Unicaja wyszła na prowadzenie, a zawodnicy rzucali ze skutecznością 56%. Później pojawił się kapitan Barçy, Juan Carlos Navarro, który próbował zniwelować przewagę Málagi, ale do przerwy Blaugrana przegrywała 34:39.

Po przerwie Caleb Green trafił z dystansu i dał Máladze największe prowadzenie w tym spotkaniu. Tomáš Satoranský i Justin Doellman przywrócili Barcelonę do gry i przewaga stopniała do zaledwie dwóch punktów. Większy ciężar gry wziął na siebie również Brad Oleson i po chwili to Blaugrana mogła cieszyć się z prowadzenia. Na tablicy wyników po trzeciej kwarcie mieliśmy remis 59:59.

Málaga po trójce Markovicia zyskała sześć punktów przewagi na 7 minut przed końcem półfinału. Barça od tego momentu zaczęła grać lepiej w defensywie, a Unicaja zaczęła popełniać straty i źle funkcjonowała także selekcja rzutowa. Blaugrana potrzebowała tej iskry i zaliczyła run 11:0. Wynik 73:68 na korzyść Katalończyków postawił ich w bardzo dobrej sytuacji przed końcem spotkania. Oleson, Hezonja i Maciej Lampe byli skuteczni na dystansie i w wielkim stylu wprowadzili Barcelonę do niedzielnego finału Pucharu Króla.