Bartomeu: Nikt nie jest odpowiedzialny za ostatni sezon

Bartomeu: Nikt nie jest odpowiedzialny za ostatni sezon

Josep Maria Bartomeu udzielił wywiadu dla brytyjskiej gazety „Financial Times”. W rozmowie z Simonem Kuperem, prezydent Barçy spojrzał na nią z punktu widzenia ekonomicznego i sportowego. Wypowiedział się również na temat zeszłego sezonu oraz  sytuacji Messiego w Barcelonie. 

 

Zeszły sezon

 

„To oczywiste, że poziom nie jest taki sam. Śmierć Tito Vilanovy wszystko zmieniła. Wciąż jesteśmy w żałobie”.

 

Messi

 

„Ludzie mówią, że Messi jest niezadowolony i chce odejść. To nie jest prawda i nie mamy, co do tego żadnych wątpliwości. Jego kontrakt jest ważny do 2018 roku. Przedłużyliśmy go w zeszłym roku. Jego rodzina jest tutaj. Jest szczęśliwy i to jest jego klub”.

 

„Relacje między nim a zespołem są dobre. Ale klub o niczym nie decyduje. Decyzje podejmowane są przez zarząd klubu i osoby, które tu pracują. 

 

Luis Suárez

 

„Z pewnością musimy mu pomóc. Kiedy ściągamy nowego zawodnika, otrzymujemy go jako osobę, a nie zawodnika. Większość piłkarzy przychodzi z La Masii, gdzie uczą się zasad panujących w zespole. Sprawa Suáreza jest inna. Jest zintegrowany i dzieli niektórymi zasadami. Nie musimy myśleć o tym, co się stało na mistrzostwach świata”.

 

Zakaz transferowy

 

„Popełniliśmy błąd w rejestracji zawodników. Jednak w Hiszpanii i Europie jest wielu młodych chłopców z  źle wypełnionymi dokumentami. Wielu z nich jest imigrantami. Dlatego zastanawiam się dlaczego wzięli pod uwagę tylko Barcelonę? Akceptuje karę, lecz nie możemy zabraniać tym dzieciom grać w piłkę. To narzędzie nacjonalizacji w nowym kraju”.

 

Źródło: Weloba.com

 

 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB