Boisko treningowe Barçy od piątku nosić będzie imię Tito Vilanovy

Boisko treningowe Barçy od piątku nosić będzie imię Tito Vilanovy

Według dziennikarza Mundo Deportivo, Miguela Rico boisko treningowe nr. 1 w ośrodku treningowym im. Joana Gampera od piątku oficjalnie zostanie nazywane imieniem Tito Vilanovy. Uczczona zostanie w ten sposób pamięć byłego trenera Barcelony, który zmarł na raka 25 kwietnia 2014.

 

Zarząd Barcelony podjął taką decyzję na spotkaniu we wrześniu ubiegłego roku. Pomysł jest taki, że w tym wydarzeniu wezmą udział krewni Tito, zarząd oraz piłkarze.

 

Tito Vilanova trenował Barcelonę w sezonie 2012/2013. Opuścił jednak kilka miesięcy z powodu jego choroby. Wyjechał do USA w celu leczenia. Pod jego wodzą Barça zdobyła mistrzostwo Hiszpanii z rekordową liczbą stu punktów na koncie. Taką samą ilość punktów uzbierał Real Madryt rok wcześniej. Pod koniec sezonu wydawało się, ze z Vilanovą wszystko jest w porządku i będzie kontynuował swoją pracę w kolejnym sezonie. Latem jednak choroba powróciła i Vilanova zakończył swoją pracę na Camp Nou. W jego miejsce zatrudniony został Tata Martino. Mimo leczenia, Vilanova nie zdołał wyleczyć swojej choroby.

 

Źródło: Weloba.com 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB