04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.25min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Iniesta: Messi jest kluczem w walce o tytuły

Iniesta: Messi jest kluczem w walce o tytuły

Andrés Iniesta udzielił wywiadu dla strony internetowej FIFA po znalezieniu się w jedenastce roku. Piłkarz z Fuetneabilli ocenił zeszły sezon jako rozczarowujący i wspominał najtrudniejsze chwile z tamtego sezonu. Iniesta wskazał również cele na ten sezon, do którego podchodzi z optymizmem. Pomocni Barçy chce również, by Leo Messi został w Barcelonie na długo.

 

Leo Messi

 

„Mam nadzieję, że Leo zostanie w Barcelonie na dłużej, ponieważ był, jest i myślę, że będzie fundamentem w walce o tytuły. To jedyne życzenie jakie mam”.

 

Cele na sezon

 

„Jesteśmy gotowi na wygranie wszystkiego. Mamy świetny zespół, jesteśmy po rozczarowującym sezonie i jesteśmy zmotywowani oraz spróbujemy zakończyć sezon z tytułami, radością i kibice będą mogli być zadowoleni”.

 

Rozczarowanie po poprzednim sezonie

 

„Nie ma pozytywnego wyniku, ponieważ zakładając sobie cel lub cele, nie dostajesz ich, to trudno rozmawiać o czymś pozytywnym. Kiedy nic nie osiągniesz, musisz motywować się na kolejny rok. Musisz zrozumieć, że bez starania się nic samo nie przyjdzie. Wszyscy chcemy wygrać, ale czasem nic nie osiągasz tego czego chcesz, a wtedy nie możesz mówić o pozytywnym roku”.

 

„Utrata mistrzostwa w ostatnim meczu na własnym stadionie… to był trudny rok pod wieloma względami. Ale było to dość ważne rozczarowanie. Puchar Świata tak samo. Dla reprezentacji takiej jak Hiszpanii z zawodnikami, których mamy, dużymi oczekiwaniami, aby zrobić coś dobrego, aby przejść dalej. Ale jeśli nie robisz czegoś dobrze w tego typu zawodach to płacisz za to. Tak właśnie się stało”.

 

Wpływ środowiska

 

„Nie można zaprzeczyć, że kiedy jest tak wiele hałasu z zewnątrz, kiedy nie rozmawiasz o piłce czy meczach to zawsze ma wpływ. Możesz próbować, a nawet powinieneś próbować uciec od tego wszystkiego, co się mówi, bo wiele z tych słów jest nieprawdą. To jest denerwujące, gdy jest tak wiele informacji. Ale dobrze wiemy, że jesteśmy w bardzo wymagającym klubie, w którym wszystko jest przesadzone. Istnieje wiele opinii i wiele rzeczy jest tworzonych. A kiedy coś nie idzie dobrze jesteśmy narażeni na tego typu sytuacje. Jedyną formułę, którą musimy zmienić to zrelaksować ludzi grając dobrze i wygrywając. Tym sposobem ludzie zapomną o wszystkim i będą oglądać piłkarzy na boisku”.

 

Źródło: Weloba.com

mainXX:/2015/02/iniesta-messi-jest-kluczem-w-walce-o-tytuly/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.