4dn.6godz.16min.

Mecz na piątkę: FC Barcelona – Levante UD (5:0)

FC Barcelona odniosła jedenaste zwycięstwo z rzędu po bramkach Neymara, Suáreza oraz hat-tricku Messiego. Tym razem na Camp Nou z kretesem poległo Levante.

Barça dalej traci jeden punkt do pierwszego miejsca w La Liga, po pokonaniu Levante. Goście nie mieli nic do powiedzenia i stracili pięć bramek przed blisko 75 tysiącami widzów zgromadzonymi na Camp Nou.

Luis Enrique zdecydował się na osiem zmian w porównaniu do spotkania przeciwko Villarrealowi, z Suárezem, Albą i Piqué na ławce. Trener powiedział na przedmeczowej konferencji, że to nie będzie łatwy mecz jak niektórzy uważają i część pierwszej połowy potwierdziła te słowa. Mimo to Barça nie pozostawiła cienia wątpliwości i pogrążyła drużynę z Walencji.

Neymar otwiera wynik

Pedro, Messi i Rakitić od początku atakowali bramkę gości, ale także i Levante miało niebezpieczne akcje. Na szczęście w 16. minucie Messi posłał bardzo dobre podanie do Neymara, a ten mimo kiksu pokonał bramkarza rywali.

Mimo straty bramki Levante prezentowało się dobrze i mogło wyrównać po strzale Davida Barrala. Krótko później, bo zaledwie minutę, Messi znalazł się w dogodnej pozycji po podaniu Bartry i wykończył akcję w swoim stylu, podwyższając na 2:0. Barça jeszcze przed przerwą mogła zdobyć trzecią bramkę, ale Argentyńczyk zmarnował całkiem dobrą okazję.

Piękna bramka Suáreza

Tak jak pierwsze 45 minut było wyrównane, tak druga połowa to już zupełnie inna historia. Levante cofnęło się i praktycznie większość akcji rozgrywanych była pod ich polem karnym. W 58. minucie, świetna asysta Pedro, a Messi wykończył akcję. W 63. minucie Ivan López powalił Neymara w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Messi wykorzystał pewnie jedenastkę i skompletował kolejnego hat-tricka.

Najpiękniejsze trafienie w meczu miało jednak dopiero nastąpić i miało należeć do zmiennika Neymara, Luisa Suáreza. Już chwilę po wejściu otrzymał podanie z końcowej linii od Adriano. Urugwajczyk złożył się do strzału nożycami i pokonał po raz piąty bramkarza gości, ustalając wynik spotkania. Barça ma obecnie tydzień przerwy do następnego spotkania ligowego z Málagą.

FC Barcelona 5:0 Levante UD

FC Barcelona: Bravo; Montoya, Mascherano, Bartra, Adriano; Busquets, Xavi, Rakitić (62″ Rakitić); Neymar (67″ Suárez), Messi, Pedro

Levante UD: Mariño; I.López (71″ Jason), Navarro, Ramis, Toño; Simão, Diop (78″ José Mari); Xumetra, Barral, Morales; Uche (62″Casadesús)

1:0 Neymar 17″ (Messi)

2:0 Messi 38″ (Bartra)

3:0 Messi 59″ (Pedro)

4:0 Messi 65″ (rzut karny)

5:0 Suárez 73″ (Adriano)