16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
2dn.17godz.40min.
12.15 X3.60 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pięć wyzwań Vinyalsa

Pięć wyzwań Vinyalsa

Jordi Vinyals przejął zespół, który ma problemy. Jest to drużyna pełna bardzo młodych zawodników, ale mająca problemy strukturalne, których przyczynę jednak trudno znaleźć. Oto pięć wyznać, z którymi będzie musiał zmierzyć się Jordi Vinyals podczas dowodzenia drużyną FC Barcelony B:

 

1.    Znaleźć najlepsze wersje zawodników

 

W ostatnich tygodniach Samper i Adama przestali być tak znaczącymi zawodnikami dla zespołu, który potrzebuje ich w najlepszej formie by móc iść dalej. Pomocnik powinien być sterem drużyny, tak jak mu się to zdarzało w niektórych meczach, kiedy pokazywał swoją najlepszą wersję. Trenerzy prosili go, by rozwijał się też pod względem defensywnym. Jeśli chodzi o Adamę, to jest on jednym z najbardziej dominujących zawodników w tych rozgrywkach, jednak musi się poprawić w kwestii czytania gry. Również Munir musi zrobić krok wprzód.

 

2.    Odnaleźć środek pola

 

Odejście takich zawodników jak Denis Suárez czy Espinosa znacznie obniżyło poziom gry w kluczowej dla drużyny strefie. Również nieobecność Kaptouma i Halilovicia dodatkowo obniża skuteczność pomocy. A co za tym idzie, trener będzie musiał poszukać odpowiednich zawodników, którzy będą w stanie ich zastąpić i pokierować grą.

 

3.    Polepszyć zjednoczenie drużyny

 

Eusebio mówił o tym nieustannie, a teraz będzie to również celem Vinyalsa. Rezerwy w wielu meczach sprawiały wrażenie zespołu indywidualności, któremu zabrakło jedności oraz współpracy, głównie w obronie.

 

4.    Indywidualny wzrost zawodników

 

Pomimo dobrych osiągnięć w ostatnich latach, kilka perełek drużyny, jeszcze za czasów Eusebio wykazało oznaki stagnacji. Teraz drużyna znajduje się w dolnych częściach tabeli La Liga Adelante, a trener rezerw chciałby, by te perełki znów błyszczały i weszły na najwyższy poziom, a następnie awansowały do pierwszego zespołu.

 

5.    Odpowiedni kandydat na bramkę

 

Ortolá przez długi czas był podstawowym bramkarzem drużyny, jednak w ostatnich meczach trener stawiał na José Aurelio Suáreza, natomiast Ondoa jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Kamerunu, jednak w Barcelonie B znajduje się dopiero na trzecim miejscu. Teraz Vinyals będzie musiał zdecydować, który z nich jest najlepszy.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/02/piec-wyzwan-vinyalsa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.