1dn.17godz.32min.

Real Saragossa – FC Barcelona B: Porażka na La Romareda (4:0)

Barça B nie była w stanie zaliczyć kolejnego zwycięstwa na wyjeździe i przegrała z Saragossą, jedną z drużyn aspirujących do awansu do Primera División, aż 0:4.

Eusebio, który dzisiaj zaliczył 150 mecz z zespołem rezerw Barcelony, postawił na tę samą jedenastkę, która zwyciężyła przed tygodniem, z Sabadell, jednak tym razem nie miała ona szczęścia. Po tej porażce rezerwy nadal są w okolicach strefy spadkowej i mają na koncie 26 punktów.

Saragossa zastosowała wysoki pressing już od samego początku meczu, co znacznie utrudniało Barçy B wyjścia z piłką i zachowanie płynności w grze. Pomimo, że pierwsza groźna akcja meczu przyszła ze strony Juana Cámary, Saragossa zapewniła sobie zwycięską przewagę w ciągu zaledwie trzech minut, dzięki dwóm golom Borji Bastóna.

Bramkarz rezerw, Suárez, musiał interweniować już wcześniej (25’) przy strzale tego napastnika, wtedy skutecznie obronił, jednak już przy następnym zagraniu nie był w stanie nic zrobić by powstrzymać Borje, który zdobył pierwszą bramkę. Trzy minuty później ten sam zawodnik, który ma już łącznie 15 goli w lidze, przeszedł Gumbau i ponownie umieścił piłkę w siatce.

Sandro nie strzela karnego

Przy wyniku 2:0, bramkarz gospodarzy, Bono, sfaulował Dongou w polu karnym, za co arbiter ukarał go żółtą kartką i podyktował rzut karny. Sandro miał wykorzystać strzał z jedenastu metrów, jednak nie trafił do bramki. Na odpowiedź rywali nie trzeba było czekać nawet pięciu minut, jako że w 39. minucie Pedro zdobył trzecią bramkę, która nie dawała już dużych nadziei piłkarzom Eusebio. Barça B niewiele mogła poradzić na efektywność gospodarzy w pierwszej połowie.

Gol nie przychodził

Po przerwie, Barça B poprawiła się znacznie i szukała bramki kontaktowej, grając z większą intensywnością. Pomimo tego, ani Munir, ani Sandro, ani też Gumbau nie byli w stanie znaleźć drogi do bramki rywala całą drugą połowę. Tym, któremu się to udało, w samej końcówce meczu, był Javi Álamo, który ostatecznie zamknął wynik na 4:0 dla Aragończyków. Uzyskują taki wynik, FC Barcelona B będzie musiała przetrwać kolejny tydzień w okolicach strefy spadkowej. Następny mecz zagra z Deportivo Alavés, w przyszłą sobotę o 20:00.

Real Saragossa 4:0 FC Barcelona B

Real Saragossa: Bono, Cabrera, Basha (Natxo Insa 84’), Eldin (Ruiz de Galarreta 63’), Borja, Jaime Romero (Javi Álamo 10’), Pedro, Fernández, Dorca, Rico, Vallejo.

FC Barcelona B: Suárez, Grimaldo (Bagnack 45’), Patric, Edgar Ié, Dongou, Munir, Gumbau, Juan Cámara (Samper 60’), Sandro, Halilović (Adama 60’), Robert Costa.