6dn.9godz.27min.

Aalborg Handbold – FC Barcelona: Historyczny rezultat (11-31)

Piłkarze katalońskiego klubu zrobili pierwszy krok do awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Wysoka wygrana w wyjazdowym spotkaniu z Aalborg stawia ich w komfortowej sytuacji przed rewanżem na Palau.

Katalończycy przejęli inicjatywę od samego początku i już po sześciu minutach prowadzili 6:0. Widząc niemoc swoich zawodników trener Duńczyków poprosił o czas. Jednak mimo wszystko podopieczni Xaviego Pascuala zachowali swoją intensywność w obronie i na przerwę zeszli prowadząc 16:5.

Mimo komfortowego wyniku Katalończycy postanowili nie zwalniać tempa. W ciągu 12 minut drugiej połowy gospodarze zdołali zdobyć tylko jedną bramkę, w porównaniu do 6 Barcelony.

Barcelona ostatecznie pokonała Aalborg aż dwudziestoma bramkami (31:11) i jest już niemal pewna awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.