FC Barcelona vs Real Sociedad
5dn.6godz.30min.
11.70 X3.60 24.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Barça B – CD Tenerife: Wartościowy remis (2:2)

Barça B zdobyła w niedzielę ważny punkt przeciwko Tenerife w meczu, podczas którego zawodnicy Jordiego Vinyalsa musieli poświęcać się do samego końca.

Czerwona kartka dla Dongou w 33. minucie była znacząca dla spotkania, w którym Barça B, grając naprawdę dobrze, strzeliła dwa gole – zdobywcami byli Dongou i Patric.

Początek meczu, z płynnością w grze i dobrą postawą w defensywie, zmienił mentalność i sposób gry zawodników Barça B, co już w 3. minucie przerodziło się w bramkę na 1:0. Sergi Palencia, piłkarz Juvenil A, który zadebiutował w drugim zespole podczas tego meczu, wykonał świetne podanie na wolne pole do Adamy, który, zostawiając z tyłu Raúla Cámare, podał do Dongou, który lewą nogą strzelił pierwszego gola.

Akcja-reakcja

Tenerife, przez pierwsze 10 minut czuło się przytłoczone, jednak im łatwiej i przyjemniej grało się Barcelonie B na Mini, tym gościom z większą łatwością udało się dojść do wyrównania. Błąd w wyprowadzaniu piłki z defensywy sprawił, że Suso przebił się z podaniem do Ifrán, który, będąc sam w polu karnym, pokonał Suáreza. Bramka ta jednak nie popsuła dobrej gry i zawodnicy Jordi Vinyals wciąż grali spokojnie, z łatwością dochodząc do groźnych sytuacji.

Dwanaście minut po osiągnięciu remisu, upór Barcelony przyniósł efekt. Zbiorowa kombinacyjna akcja zakończyła się faulem Carlos Ruiz  w polu karnym na Grimaldo, który próbował odryblować piłkarza gości i strzelić gola. Wykonawcą karnego był Patric, który wykorzystał daną mu szansę i zmienił wynik na 2:1. Kilka minut po zdobyciu prowadzenia, arbiter pokazał czerwoną kartkę Dongou, za wejście w Vitolo.

Od momentu opuszczenia boiska przez napastnika Barcelony to Tenerife przejęło inicjatywę, jednak obie drużyny były w stanie strzelić jeszcze przed przerwą. Goście mieli najlepszą akcję w momencie, kiedy Maxi Pérez strzelił w słupek po rzucie rożnym, a Barça B mogła zdobyć bramkę po świetnej akcji zespołowej, która jednak zakończyła się zbyt wysokim strzałem Sandro.

Wyrównanie przez Tenerife

Druga połowa zaczęła się od licznych ataków Tenerife, które próbowało doprowadzić do remisu. Goście mieli cztery bardzo dobre okazje w kilka minut po rozpoczęciu, jednak wielki José Aurelio Suárez zażegnał niebezpieczeństwo. Pomimo, że bramkarz Blaugrany zaliczył wiele świetnych parad, nic nie mógł zrobić przy drugim golu dla gości, oznaczającym remis. Suso, najgroźniejszy zawodnik Tenerife, wykonał zabójcze podanie w kierunku Maxiego, który wbił piłkę do bramki Barcelony zmieniając wynik na tablicy na 2:2.

Wyczerpanie fizyczne dawało się we znaki piłkarzom Blaugrany z minuty na minutę, mimo tego jednak, Barça wchodziła w pole karne przeciwnika, a atakować próbowali głównie Sandro i Adama, jednak bez skutecznego wykończenia. Mijały minuty, a Tenerife również atakowało, jednak Suárez, wyśmienity podczas całego spotkania, wszystko wybraniał.

Mimo wielu okazji dla gości, dobra gra defensywy Barcelony oraz postawa Suárez sprawiły, że mecz ostatecznie zakończył się remisem, a piłkarze Jordiwgo Vinyalsa zdobyli ważny punkt zwłaszcza w obliczu tego, że ponad godzinę grali w osłabieniu.

FC Barcelona B 2:2 CD Tenerife

FC Barcelona B: J. Suárez, Grimaldo (Joan Román 84″), Patric, Edgar Ié, Adama, Dongou, Gumbau, J. Cámara (Lucas 55″), Sandro (Maxi Rolón 78″), S. Juste, Palencia

CD Tenerife: Carlos, Albizua, Vitolo (Aridane 88″), Suso, Maxi (Cristo Martín 81″), Carlos Ruiz, Aitor Sanz, Javi Moyano, Ifrán, Raúl Cámara, Cristo Díaz (Juan Carlos 45″)