Barça B zagra dzisiaj na Miniestadi jedno z trudniejszych oraz ważniejszych spotkań tego sezonu (18:15), podczas którego Vinyals nie może pozwolić na stratę punktów u siebie.
Racing idzie po zwycięstwo
Rezerwy podejmować będą Racing Francisco Pinillosa, który aktualnie zajmuje 19. miejsce w La Liga Adelante, mając na koncie 28 punktów, czyli o jeden więcej od Blaugrany. Dzisiejszy rywal Barçy B pokonał ostatnio Osasunę (2:0) podczas debiutu Pinillosa i Munitisa na ławce trenerskiej, którzy przejęli zespół by pomóc mu wyjść ze strefy spadkowej. Poprzedni mecz FC Barcelony z Racingiem zakończył się bezbramkowym remisem, jednak spotkanie na El Sardinero było dość dyskusyjne. Racing zjawił się w Barcelonie już wczoraj i wieczorem odbył trening w Ciudad Deportiva Joan Gamper.
Wygrana jedyną opcją
Po ostatnich porażkach na własnym boisku – z Mallorca i Lugo, Barça B ma zamiar zrehabilitować się na Miniestadi w meczu z Racingiem, rywalem również znajdującym się w strefie spadkowej. Kluczowy w pojedynku między tymi zespołami powinien być fakt, że rozgrywany jest on w Barcelonie, gdzie rezerwy są zobowiązane do wygranej, zwłaszcza że jest to dość decydujący moment sezonu.
Campins, Munir i Babunski znów na liście powołanych
Jordi Vinyals opublikował dzisiaj rano listę zawodników powołanych na wieczorne spotkanie, na której ponownie znaleźli się Campins, Munir i Babunski. Oto pełna lista piłkarzy na mecz z Racingiem: A. Ortolá, J. Suárez, Campins, Grimaldo, Edgar Ié, Samper, Adama, Dongou, Joan Román, Munir, Babunski, Gumbau, J. Cámara, Sandro, D. Diagne, S. Juste, Halilović i R. Costa. Z decyzji trenera nie zagrają Ondoa, Patric, Pol Calvet, Bicho, Maxi Rolón i Lucas. Kaptoum i Macky wciąż wychodzą ze swoich kontuzji. Dzisiaj wieczorem Miniestadi musi pomóc zawodnikom w osiągnięciu zwycięstwa.
Źródło: FCBarcelona.es