Nie samą piłką człowiek żyje. Duża część zespołu Barcelony ma swoje zainteresowanie wykraczające poza świat futbolu. Czym zajmują się zawodnicy Dumy Katalonii, gdy nie grają w piłkę?
Leo Messi – deweloper
Numer „10” Barçy zaangażował się w rynek mieszkaniowy na chwilę. Mocno inwestował w projekty budowlane w Hiszpanii i jego rodzinnym Rosario. Jednak wydawanie pieniędzy w innych sektorach to więcej zarabia dzięki jego kontraktom sponsorskim. Argentyńczyk związał się z Adidasem, Pepsi, Gillette, EA, Turkish Airlines, Scalp – D oraz Samsungiem.
Neymar – zarządzanie biznesem
Odkąd skończył 18 lat, związany jest z firmą prowadzoną przez jego ojca – NR Sports. Firma w ostatnich latach się rozwija i pomaga gwiazdom sportu oraz artystom.
Gerard Piqué – gry komputerowe i hamburgery
Piqué jest z pewnością jednym z najodważniejszych piłkarzy Barcelony, jeśli chodzi o swoje interesy. W 2011 roku założył firmę gier wideo online o nazwie „Kerad Game”. Firma wydała już swoją pierwszą grę – „Golden Manager”. Jest to symulator, w którym zarządza się własnym klubem. Gra oparta jest na Sant Joan Despi,a w dwóch pierwszych latach zarobiła 400 tys. euro. Piqué ma 80% udziałów w firmie, a jego rodzina i znajomi pozostałe 20%.
Ma on również 27% udziałów w katalońskiej firmie „Bas Alimentaria”, która znajduje się w Val; d”en Bas. Firma zajmuje się produkcją hamburgerów bez dodatków i sprzedawane są one w różnych hiszpańskich supermarketach.
Ivan Rakitić – bar w Sevilli
Chorwacki pomocnik otworzył wraz ze swoją żoną restaurację o nazwie „Dinain Tapas & Copas” w Los Mermejale w Sevilli. Interes nie idzie źle, ale bliskość stadionu Betisu Sevilla przysporzyło więcej problemów niż przewidywano. Po zamknięciu lokalu, Rakitić mówił: „Zamknąłem bar bo był za blisko stadionu Betisui mieliśmy problemy z ich kibicami. Ale wkrótce otworzę kolejną restaurację w centrum miasta”. Plan otwarcia nowego lokalu został zaniechany z powodu transferu Chorwata do Barcelony. Może otworzy nową restaurację w Katalonii?
Dani Alves – moda i gastronomia
Prawy obrońca również postanowił odnaleźć się w biznesie. Dużo czasu spędza w przemyśle mody. Jego agentka i była żona, Dinorah Santa Ana pomaga mu w poza boiskowych przedsięwzięciach. Oprócz sklepu odzieżowego „DM3”, położonego w Pau Casalas w Barcelonie, Alves skupia się projekcie, który prowadzi z brazylijskim szefem kuchni Joao Alca
Andrés Iniesta – wina
Oczkiem w głowie Andrésa Iniesty jest firma „Bodega”, która mieści się w jego rodzinnej miejscowości Fuentealbilla. Firma pomocnika zajmuje się produkcją win od 2010 roku. Zatrudnia 20 pracowników, a jej obszar wynosi 120 hektarów. W 2013 roku firma rozszerzyła działalność o produkcję oleju – marka nazywa się „Corazón Loco Oleo”.
Źródło: Sport.es