26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.0godz.0min.
14.00 X4.00 21.80 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Czym poza piłką nożną zajmują się piłkarze Barçy?

Czym poza piłką nożną zajmują się piłkarze Barçy?

Nie samą piłką człowiek żyje. Duża część zespołu Barcelony ma swoje zainteresowanie wykraczające poza świat futbolu. Czym zajmują się zawodnicy Dumy Katalonii, gdy nie grają w piłkę?

Leo Messi – deweloper

Numer „10” Barçy zaangażował się w rynek mieszkaniowy na chwilę. Mocno inwestował w projekty budowlane w Hiszpanii i jego rodzinnym Rosario. Jednak wydawanie pieniędzy w innych sektorach to więcej zarabia dzięki jego kontraktom sponsorskim. Argentyńczyk związał się z Adidasem, Pepsi, Gillette, EA, Turkish Airlines, Scalp – D oraz Samsungiem.

Neymar – zarządzanie biznesem

Odkąd skończył 18 lat, związany jest z firmą prowadzoną przez jego ojca – NR Sports. Firma w ostatnich latach się rozwija i pomaga gwiazdom sportu oraz artystom.

Gerard Piqué – gry komputerowe i hamburgery

Piqué jest z pewnością jednym z najodważniejszych piłkarzy Barcelony, jeśli chodzi o swoje interesy. W 2011 roku założył firmę gier wideo online o nazwie „Kerad Game”. Firma wydała już swoją pierwszą grę – „Golden Manager”. Jest to symulator, w którym zarządza się własnym klubem. Gra oparta jest na Sant Joan Despi,a w dwóch pierwszych latach zarobiła 400 tys. euro. Piqué ma 80% udziałów w firmie, a jego rodzina i znajomi pozostałe 20%.

Ma on również 27% udziałów w katalońskiej firmie „Bas Alimentaria”, która znajduje się w Val; d”en Bas. Firma zajmuje się produkcją hamburgerów bez dodatków i sprzedawane są one w różnych hiszpańskich supermarketach.

Ivan Rakitić – bar w Sevilli

Chorwacki pomocnik otworzył wraz ze swoją żoną restaurację o nazwie „Dinain Tapas & Copas” w Los Mermejale w Sevilli. Interes nie idzie źle, ale bliskość stadionu Betisu Sevilla przysporzyło więcej problemów niż przewidywano. Po zamknięciu lokalu, Rakitić mówił: „Zamknąłem bar bo był za blisko stadionu Betisui mieliśmy problemy z ich kibicami. Ale wkrótce otworzę kolejną restaurację w centrum miasta”. Plan otwarcia nowego lokalu został zaniechany z powodu transferu Chorwata do Barcelony. Może otworzy nową restaurację w Katalonii?

Dani Alves – moda i gastronomia

Prawy obrońca również postanowił odnaleźć się w biznesie. Dużo czasu spędza w przemyśle mody. Jego agentka i była żona, Dinorah Santa Ana pomaga mu w poza boiskowych przedsięwzięciach. Oprócz sklepu odzieżowego „DM3”, położonego w Pau Casalas w Barcelonie, Alves skupia się projekcie, który prowadzi z brazylijskim szefem kuchni Joao Alca

Andrés Iniesta – wina

Oczkiem w głowie Andrésa Iniesty jest firma „Bodega”, która mieści się w jego rodzinnej miejscowości Fuentealbilla. Firma pomocnika zajmuje się produkcją win od 2010 roku. Zatrudnia 20 pracowników, a jej obszar wynosi 120 hektarów.  W 2013 roku firma rozszerzyła działalność o produkcję oleju – marka nazywa się „Corazón Loco Oleo”.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/03/czym-poza-pilka-nozna-zajmuja-sie-pilkarze-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.