FC Barcelona vs Real Sociedad
5dn.14godz.19min.
11.70 X3.60 24.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

FC Barcelona-Aalborg: Zwycięstwo i awans do ćwierćfinału (29-22)

Piłkarze ręczni katalońskiego klubu pokonali u siebie Aalborg 29:22 i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Pomimo niemal pewnego awansu do dalszej fazy Ligi Mistrzów, obie drużyny wyszły na to spotkanie z pełnym skupieniem. Duńczycy nie chcieli się poddać i grali defensywnie i bardzo agresywnie. To wszystko sprawiło, że na początku spotkania nie byliśmy świadkami zbyt wielu bramek. Po siedmiu minutach gry na tablicy wyników widniał wynik 3:1.

Spotkanie było bardzo wyrównane, do tego stopnia, że przewaga Barcelony stopniała do jednej bramki (5:4). Jednak dobra postawa Víctora Tomása w ataku sprawiła, że Katalończycy szybko wrócili na właściwe tory i powiększyli swoją przewagę do czterech trafień (8:4). Na przerwę podopieczni Xaviego Pascuala zeszli prowadząc 14:9.

Po przerwie Barça zdobyła dwie bramki z rzędu i szybko powiększyła swoją przewagę nad duńskim zespołem do dziewięciu bramek. Dalsza część spotkania przebiegała bez większej historii. Prawdziwym bohaterem drugiej połowy okazał się być Rutenka, który w całym spotkaniu zdobył 5 bramek. Ostatecznie Katalończycy zwyciężyli 29:22 i bez problemów awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Teraz podopieczni Xaviego Pascuala będą czekać na wtorkowe losowanie par ćwierćfinałowych, które odbędzie się o godzinie 11:30 w Wiedniu. Wśród potencjalnych rywali Katalończyków znajdują się takie zespoły jak RK Zagreb (Chorwacja), Paris Saint-Germain (Francja), THW Kiel (Niemcy), MKB Veszprém KC i SC Pick Szeged (Węgry), RK Vardar (Macedonia) i Vive Targi Kielce (Polska).