3dn.13godz.12min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

FC Barcelona-BM Benidorm: Lider nie zwalnia tempa (41-25)

Piłkarze ręczni katalońskiego klubu nie zwalniają tempa. W meczu z BM Benidorm odnieśli swoje 23. zwycięstwo z rzędu w Lidze Asobal w tym sezonie.

Piłkarze mogli się obawiać zespołu gości, który uważany jest za jedną z niespodzianek sezonu. Zgodnie z przewidywaniami początek meczu nie należał do najłatwiejszych. Po pięciu minutach to goście prowadzili 3:4, a po dziesięciu tracili tylko jedną bramkę do Barçy. Jednak od tej pory Katalończycy wrócili do swojego dobrego rytmu, zdobywając kilka bramek z rzędu, co pozwoliło im zejść na przerwę z czterobramkowym prowadzeniem 19:15.

Na drugą połowę Barça wyszła z większą koncentracją, co było widać na boisku. Pomimo kilku dwuminutowych wykluczeń Katalończycy potrafili sobie poradzić z grą w osłabieniu i zwłaszcza w ostatnich piętnastu minutach udało im się wypracować znaczącą przewagę.

Pomiędzy słupkami dobrze spisywał się Pérez de Vargas, a w ataku Victor Tomás, który zdobył aż siedem bramek w tym spotkaniu. Ostatnie piętnaście minut było prawdziwym popisem umiejętności Barçy. Joan Saubich wykorzystał podanie Péreza de Vargasa i zdobył bramkę, która pozwoliła osiągnąć Katalończykom największą różnicę bramek w spotkaniu (+16)

Ostatecznie Barça odniosła kolejne wysokie zwycięstwo (41:25) i tym samym znacząco przybliżyła się do wywalczenia tytułu Mistrzowskiego.