3dn.4godz.53min.

FC Barcelona – Fertiberia Port Sagunt: Nowy rekord strzelecki (51:29)

Piłkarze ręczni katalońskiego klubu odnieśli wysokie zwycięstwo w lidze nad Fertiberia Port Sagunt (51:29), które zostało uwieńczone rekordem.

51 bramek to najlepszy wynik Barcelony w tych rozgrywkach. Poprzedni rekord wynosił 48 bramek i pochodził z meczu z BM Aragó na Palau Blaugrana w sezonie 2013/14.

Spotkanie to przebiegało w niesamowitym tempie. Już w 15 minucie na tablicy wyników widniał wynik 14:10. Dobra postawa Noddesbo i Karabaticia sprawiła natomiast, że Barcelona zdobywała średnio blisko jedną bramkę na minutę. A sześciu zawodników zdobyło pięć lub więcej bramek – Noddesbo (8), Sorhaindo (6), Sarmiento (5), Ariño (5), Sigurdsson (5) i Karabatic (7)

Na uwagę zasługuje także postawa Saricia, który w tym spotkaniu bronił z 41% skutecznością.

Teraz piłkarze katalońskiego klubu będą przygotowywać się do pojedynku w Lidze Mistrzów z duńskim Aalborg, który odbędzie się w niedzielę, o godzinie 16:50.