3dn.19godz.21min.

Globalcaja C. Encantada – FC Barcelona: Zwycięstwo i mecz bez historii (27:39)

FC Barcelona pokonała 39:27 Globalcaja Ciudad Encantada de Conca. Było to 51. ligowe zwycięstwo z rzędu podopiecznych Xaviego Pascuala.

Trener przed rozpoczęciem spotkania był ostrożny, podkreślając, że Ciudad Encantada to zespół silny, zwłaszcza u siebie. Już po 13 minutach spotkania gospodarze niespodziewanie prowadzili 4:6, jednak Katalończycy szybko odpowiedzieli i doprowadzili do remisu 7:7. Następne minuty były popisem piłkarzy Barcelony, którzy imponowali niezcykłą skutecznością w kontrataku, który wynosiła aż 80%. Pierwsza połowa zakończył się więc wynikiem 19:13 dla Barcelony.

Dtuga połowa przebiegała bez większej historii. Piłkarze katalońskiego klubu kontrolowali to spotkanie i zakończyli je z 12 punktami przewagi, wygrywając 39:27.

Jednym z pozytywnych akcentów był debiut bramkarza zespołu rezerw – Frana Revuelty w Lidze Asobal. 19-latek, który występował już w pierwszym zespole w Pucharze, dostał swoją szansę w ostatnich 4 minutach wczorajszego spotkania. W tym casie udało mu się obronić kilka ataków rywali.

GLOBALCAJA C. ENCANTADA, 27
FC BARCELONA, 39

Globalcaja C. Encantada:
Wyjściowy skład: J. Oliva, Renaud-David (2), M. Pérez (-), R. Marchán (2), S. Valles (2), S. López (2) i D. Balaguer (6)
Zmiennicy: I. Moya (-), A. Pérez-Ortiz (-), D. Tolmos (4), Boudahir (8), V. Frade (1), J.L. Garrote (-).

FC Barcelona:
Wyjściowy skład: Pérez de Vargas, Sorhaindo (3), Ariño (3), Gurbindo (3), Karabatic (3), Saubich (1) i Jallouz (1)

Zmiennicy: Noddesbo (3), V. Tomás (5), Entrerríos (2), Sigurdsson (6), Rutenka (4), V. Morros (-), Lazarov (5) i Revuelta.

Wynik co 5 minut:
Pierwsza połowa: 3-1, 5-3, 7-6, 8-9, 10-14, 13-19
Druga połowa: 16-22, 19-26, 22-29, 25-33, 26-35, 27-39

Sędziowie: Fernández Pérez y García Rodríguez.

Wykluczenia: Frade, Marchán, Viran Morros i Karabatic.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2015/03/globalcaja-c-encantada-fc-barcelona-zwyciestwo-i-mecz-bez-historii-2739/