3dn.14godz.29min.

Hiszpania wygrywa z Ukrainą

Álvaro Morata zapewnił Hiszpanom trzy punkty w meczu eliminacyjnym do Euro 2016 przeciwko Ukrainie. Piqué, Busquets, Iniesta i Alba rozpoczęli spotkanie w pierwszym składzie.

Gracze Vicente Del Bosque odnieśli cenne zwycięstwo przed własną publicznością nad reprezentacją Ukrainy. Gola na wagę trzech oczek zdobył Álvaro Morata. Piqué, Busquets, Iniesta oraz Alba wybiegli na murawę od pierwszej minuty. Lewy obrońca opuścił plac gry w 76. minucie z powodu urazu. Marc Bartra nie zagrał w tym pojedynku, a Pedro wszedł na ostatnie 25 minut.

Hiszpanie w środku pola zagrali z Busquetsem, Koke, Isco, Silvą i Iniestą. Ten ostatni kilka razy swoimi zagraniami poderwał z miejsc publiczność zgromadzoną na Sánchez Pizjuán. W 29. minucie Koke dobrze dograł do Moraty, a ten otworzył wynik meczu.

W pierwszej części gry gospodarze dominowali, ale po przerwie Ukraińcy mieli kilka dogodnych szans, aby doprowadzić do wyrównania. Jedynym minusem jest kontuzja Jordiego Alby, który opuścił boisko w końcówce. W 65. minucie na placu gry zameldował się Pedro w miejsce Moraty.

W innym pojedynku nie wystąpił Marc-André Ter Stegen. Reprezentacja Niemiec do lat 21 zremisowała w towarzyskim spotkaniu z Włochami (2:2).

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2015/03/hiszpania-wygrywa-z-ukraina/