03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.21godz.26min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Iniesta: Mecz z Manchesterem jest dla nas ważniejszy niż El Clásico

Iniesta: Mecz z Manchesterem jest dla nas ważniejszy niż El Clásico

Jeden z kapitanów FC Barcelony – Andrés Iniesta wziął udział w konferencji prasowej przed rewanżowym spotkaniem z Manchesterem City na Camp Nou.

Pomocnik przyznał, że Barcelonie „wystarczy remis, bo on daje przepustkę do kolejnej rundy. Jednak jak zawsze będziemy chcieli osiągnąć zwycięstwo.”

„Teraz nie jest odpowiedni moment, żeby myśleć o meczu z Realem. Najpierw musimy rozegrać spotkanie z Manchesterem. Dopiero później będziemy myśleć o kolejnym meczu i możliwości zwiększenia przewagi nad Realem. Jutrzejsza wygrana będzie najlepszym przygotowaniem do Klasyku”, przyznał Iniesta.

„Na ten moment mecz z Manchesterem jest dla nas ważniejszy. Jutrzejszy mecz jest bardzo ważny, bo od jego wyniku zależą nasze dalsze losy w Lidze Mistrzów. Mamy dobry wynik z pierwszego spotkania, jednak Manchester ma zawodników, którzy mogą odrobić straty. Musimy więc jutro rozegrać kompletne spotkanie”, powiedział Iniesta.

„City to bardzo niebezpieczny zespół, zwłaszcza w ataku. Dlatego musimy jutro zagrać na 200% swoich możliwości, żeby osiągnąć nasz cel”, przyznał kapitan Barcelony.

„Nie możemy myśleć o korzystnym dla nas rezultacie, lecz starać się wygrać całe spotkanie. City będzie robić wszystko, by awansować do kolejnej rundy”, stwierdził reprezentant Hiszpanii.

Iniesta był „dumny” z rozegrania 535 spotkań w barwach Barcelony, co stawia go na czwartym miejscu w historii Barcelony. „Gdyby w dniu mojego debiutu ktoś mi powiedział, że będę w tym miejscu, w którym jestem dzisiaj, uznałbym to za szaleństwo. Jestem bardzo dumny, że mogę reprezentować te barwy przez tyle lat, patrząc na te wszystkie trudności. Jestem bardzo szczęśliwy. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć jeszcze więcej”, przyznał.

„Neymar jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. On bardzo nam pomaga swoimi brakami i asystami. Jesteśmy zadowoleni z jego pracy. Poza tym bardzo szanuje nasz zespół. Nie sądzę, że jego gniew po zmianie był okazem braku szacunku”, przyznał Iniesta.

„Busquets to dla nas kluczowy zawodnik pod względem jakości, doświadczeni i inteligencji. Na szczęście nie jest jedynym zawodnikiem na tej pozycji. Naszym celem jest awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów i mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy go ponownie grającego w Lidze Mistrzów”, stwierdził.

„Posiadanie Leo Messiego w swoim zespole zawsze jest zaletą. To taki typ zawodnika, który może rozstrzygnąć wynik spotkania w każdym momencie. Mam nadzieję, że dalej będzie szedł po tej samej linii, bo to jest nasza gwarancja”, powiedział kapitan Barcelony.

Źródło: Sport.es

Lech Kursy

Brak spotkań

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/03/iniesta-mecz-z-manchesterem-jest-dla-nas-wazniejszy-niz-el-clasico/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.