Rafinha: Moim marzeniem było zagrać w El Clásico

Rafinha: Moim marzeniem było zagrać w El Clásico

Rafinha Alcántara stał się jednym z ważniejszych zawodników dla Luisa Enrique i w 2015 roku pojawił się w piętnastu z dwudziestu rozgrywanych przez Barçę meczów.

Mający 22 lata pomocnik jest jednym z piłkarzy o największym potencjale i mówi się, że może również stać się bardzo ważnym zawodnikiem nie tylko w klubie, ale też w reprezentacji Brazylii.

W tym tygodniu Rafinha znalazł się na zgrupowaniu olimpijskiej reprezentacji Brazylii U23, która przygotowuje się do Olimpiady rozgrywanej w Río w 2016 roku. Piłkarz Barcelony jest jednym z ogniw zespołu, wraz z zawodnikiem Realu Madryt, Lucasem Silvą, i crackiem z Lazio, Felipe Andersonem.

Pomocnik Barcelony wypowiedział się dla Globoesporte, mówiąc między innymi o ostatnim meczu z Realem Madryt, rywalizacji z bratem czy grze w reprezentacji U23.

Debiut w El Clásico

„Dla dzieciaka, który kształtował się w Barçy, jednym z marzeń jest zagrać któregoś dnia w El Clásico. Dzięki Bogu dostałem taką szansę w niedzielę, chociaż było to tylko na chwilę. Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem zagrać w tym spotkaniu”.

Suárez, Messi i Neymar

„To zwyczajni ludzie, spokojni i bardzo dobrzy. Codziennie się od nich uczę. To jest niezwykłe szczęście, że mogę spotykać się z najlepszymi na świecie”.

Gra w Brazylii

„Odczucia są bardzo dobre. To jedno z marzeń, które się spełnia. Zawsze chciałem grać dla Brazylii, zwłaszcza z drużyną olimpijską. To dla mnie sama radość”.

„Jestem tu po to, żeby pomóc. Uważam, że reprezentacja ma wielkich piłkarzy. Ja chciałby pokazać się z jak najlepszej strony i dać z siebie wszystko”.

„Cała moja rodzina jest z Brazylii. W Río mieszkają moi najlepsi znajomi”.

Źródło: Weloba.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB