31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.16godz.39min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sergi Roberto chce odejść po zakończeniu sezonu

Sergi Roberto chce odejść po zakończeniu sezonu

Jeśli sytuacja Sergiego Roberto nie ulegnie zmianie, to zawodnik planuje opuścić Barcelonę pod koniec sezonu.

W tym przypadku zapewnienia Luisa Enrique z początku sezonu już nie mają większego znaczenia, bowiem fakty mówią same za siebie – trener po prostu nie daje szans młodemu zawodnikowi.

Przypomnijmy, że Sergi Roberto zdecydował się przedłużyć umowę z Barçą do 2019 roku pomimo ofert z Premier League. Zawodnik miał nadzieję, że wraz z przyjściem Luisa Enrique jego sytuacja ulegnie zmianie. Trener bowiem dobrze znał go z występów w Barçy B i zapewniał, że będzie stawiał na młodych zawodników.

Sergi Roberto jest jednak już zmęczony całą tą sytuacją i nie zamierza dłużej czekać. W tym sezonie rozegrał zaledwie 564 minut (16% wszystkich) i jest 21 najczęściej wystawianym zawodnikiem. Z piłkarzy pierwszego zespołu mniej od niego występowali tylko Douglas, Masip i Vermaelen.

Kilka angielskich klubów już pytało o przyszłość Sergiego Roberto, choć nie padła żadna konkretna oferta. Jedną z opcji jest pójście na wypożyczenie z opcją wykupu, tak jak miało to miejsce a przypadku Cristiana Tello. Sam zawodnik również preferowałby odejście do Anglii, gdzie mógłby się rozwijać pod względem piłkarskim.

Źródło: Weloba.cat

mainXX:/2015/03/sergi-roberto-chce-odejsc-po-zakonczeniu-sezonu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.