Sergi Roberto chce odejść po zakończeniu sezonu

Sergi Roberto chce odejść po zakończeniu sezonu

Jeśli sytuacja Sergiego Roberto nie ulegnie zmianie, to zawodnik planuje opuścić Barcelonę pod koniec sezonu.

W tym przypadku zapewnienia Luisa Enrique z początku sezonu już nie mają większego znaczenia, bowiem fakty mówią same za siebie – trener po prostu nie daje szans młodemu zawodnikowi.

Przypomnijmy, że Sergi Roberto zdecydował się przedłużyć umowę z Barçą do 2019 roku pomimo ofert z Premier League. Zawodnik miał nadzieję, że wraz z przyjściem Luisa Enrique jego sytuacja ulegnie zmianie. Trener bowiem dobrze znał go z występów w Barçy B i zapewniał, że będzie stawiał na młodych zawodników.

Sergi Roberto jest jednak już zmęczony całą tą sytuacją i nie zamierza dłużej czekać. W tym sezonie rozegrał zaledwie 564 minut (16% wszystkich) i jest 21 najczęściej wystawianym zawodnikiem. Z piłkarzy pierwszego zespołu mniej od niego występowali tylko Douglas, Masip i Vermaelen.

Kilka angielskich klubów już pytało o przyszłość Sergiego Roberto, choć nie padła żadna konkretna oferta. Jedną z opcji jest pójście na wypożyczenie z opcją wykupu, tak jak miało to miejsce a przypadku Cristiana Tello. Sam zawodnik również preferowałby odejście do Anglii, gdzie mógłby się rozwijać pod względem piłkarskim.

Źródło: Weloba.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB