01.02.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Betis vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.36min.
15.00 X3.80 21.62 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Występ Busquetsa w El Clásico niemal niemożliwy

Występ Busquetsa w El Clásico niemal niemożliwy

Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że Sergio Busquets nie wystąpi w najbliższym El Clásico. Na to przynajmniej wskazuje jego obecny stan zdrowia.

Sergio Busquets kontynuuje swój proces rekonwalescencji i robi wszystko, by móc wystąpić w meczu z Realem. Zawodnik wykonuje drobne ćwiczenia w celu zmniejszenia stanu zapalnego w prawej kostce. Jednak jego siła woli może w tym przypadku nie wystarczyć. Powrót do pełni sił po tego typu kontuzjach zwykle wynosi od trzech do czterech tygodni i bardzo trudno jest go skrócić.

Choć zawodnik wykazuje duże poświęcenie, to w tego typu przypadkach zalecana jest ostrożność. Skręcenia kostki i podobne kontuzje wymagają pełnego wyleczenia, inaczej istnieje ryzyko nie tylko nawrotu kontuzji, ale i dyskomfortu fizycznego, który mógłby utrzymywać się przez resztę sezonu.

Sztab trenerski docenia chęci Busquetsa dotyczące występu w meczu z Realem, jednak nie chce wywierać na ni jakiejkolwiek presji. Aby zachować ostrożność, najprawdopodobniej trener zdecyduje się na odpoczynek Mascherano w meczu z Eibarem. Argentyńczyk jest bowiem o jedną kartkę od zawieszenia i ewentualny żółty kartonik obejrzany w meczu z Eibarem całkowicie wykluczałby go z występu w El Clásico.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/03/wystep-busquetsa-w-el-clasico-niemal-niemozliwy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.