1dn.15godz.44min.

Barça B – Ponferradina: Lepsi niż kiedykolwiek (2:1)

FC Barcelona B odniosła bardzo ważne zwycięstwo w meczu z Ponferradiną na Miniestadi (2:1).

Po pierwszej, dość wyrównanej połowie, Grimaldo strzelił gola po stałym fragmencie gry i otworzył wynik w 50. minucie. Ponferradina, jeden z lepiej dysponowanych zespołów w La Liga Adelante, nie poddawała się jednak i odrobiła wynik na 10 minut przed końcem meczu. Barça B, grając w dziesiątkę po usunięciu z boiska Palencii i poddana ciągłemu naciskowi ze strony rywala, zdołała strzelić zwycięskiego gola. Bramkę zdobył Munir, który zdołał opanować podanie od Sergio Juste i pokonać bramkarza gości. Zarówno napastnik, jak i cała drużyna oraz kibice wpadli w euforyczną radość, jako że teraz zespół rezerw ma na swoim koncie trzy punkty więcej i ma szanse na wyjście z niekorzystnej dla siebie sytuacji.

Pierwsza połowa bez bramek

Barça B była bardziej dominującą drużyną w pierwszej połowie, jednak nie była w stanie strzelić gola. To Ponferradina miała jednak bardziej klarowne sytuacje bramkowe, których również nie była w stanie wykorzystać. Pierwszy strzelał Berrocal, jednak posłane przez niego piłka przeleciała obok bramki. Lepszą sytuację miał Sobrino, który znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak Suárezowi udało się wybronić strzał.

Jeśli chodzi o Barcelonę, to do bramki trafił Dongou, jednak jego gol nie został uznany, gdyż wcześniej sfaulował bramkarza. Kolejną dobrą sytuacją rezerw była akcja kombinacyjna Halilovicia, Dongou i Sandro. Chorwatowi nie wyszedł jednak sam strzał. Pierwsza połowa ogólnie nie obfitowała w wiele akcji, ale to Barcelona miała większe posiadanie i dominowała.

Specjalista Grimaldo

Jak wiadomo, boczny obrońca z Walencji bardzo dobrze wykonuje rzuty wolne i właśnie wczoraj mógł się tym pochwalić. W 50. minucie meczu Munir został sfaulowany niedaleko pola karnego gości i sędzia podyktował rzut wolny dla Barcelony, do którego podszedł Grimaldo. Obrońca wykonał strzał profesjonalnie i umieścił piłkę prosto w siatce – piłka przeleciała nad murem i przeleciała obok Kepy, który nawet się nie ruszył do niemożliwego do obrony strzału.

Gol Grimaldo dał rezerwom większy spokój i pewność. Przez dłuższy czas Ponferradina grała bez większego wigoru, nie generując zbyt wielu groźnych akcji, aż do 80. minuty, kiedy to Acorán pokonał Suáreza i wyrównał wynik (1:1). Goście w tym momencie postanowili się nie poddawać i wygrać to spotkanie. Wszystko jeszcze bardziej się skomplikowało w momencie, w którym Palencia dostał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko.

Munir ratuje Barçę B

Pomimo, że drużyna grała w dziesiątkę i ciągle nękana była przez rywala, Sergio Juste udało się wykonał długie podanie prosto pod nogi Munira. Napastnik zostawił za sobą obrońców gości i posłał piłkę nad bramkarzem, trafiając prosto do siatki, co wywołało euforyczną radość na Miniestadi. Samą końcówkę meczu Barça B musiała kończyć w dziewiątkę, jako że również Grimaldo zobaczył drugą żółtą kartkę.

FC Barcelona B 2:1 SD Ponferradina

FC Barcelona B: J. Suárez; Palencia, S. Juste, Edgar Ié, Grimaldo; Patric (J. Cámara 82″), Gumbau, Halilović (Adama 65″); Dongou, Sandro (Samper 78″), Munir.

SD Ponferradina: Kepa; O. Ramírez, Alan Baró, Lucas, Camille; Acorán, Jonathan, Andy, Pablo Infante (Rueda 80″); R. Sobrino, Berrocal (Yuri 71″).

1:0 Grimaldo 50″

1:1 Acorán 80″