Barça B zagra spotkanie towarzyskie w Japonii

Barça B zagra spotkanie towarzyskie w Japonii

10 czerwca Barça B rozegra mecz towarzyski w Fukuoce (Japonia) z Avispa Fukuoka Team na stadionie Level 5, na którym pomieścić się może 22 tysiące osób.

Informacja ta została podana podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w ratuszu Fukuoka. Avispa Fukuoka Team została założona w 1982 roku i aktualnie gra w drugiej lidze japońskiej. Japoński zespół znajduje się na dziesiątym miejscu w tabeli i ma na koncie 10 punktów po siedmiu rozegranych meczach.

Mecz zostanie zorganizowany przez Apamanshop, patrona FC Barcelony w Japonii od 2014 roku.

Prezentacja w ratuszu Fukuoki

Na początek, delegacja FC Barcelony, złożona z dyrektora generalnego, Ignacio Mestre, Laurenta Colette i Xaviera Asensi, menadżera klubu w Azji,  została przywitana przez burmistrza Fukuoki, Soichiro Takashime, który wyraził zadowolenie z obecności przedstawicieli FC Barcelony. „Ten mecz jest dla nas jak gwiazdkowy prezent”, powiedział chwilę przed stwierdzeniem, że dla Fukuoki „zaszczytem jest przyjmować najlepszy klub na świcie” i że mecz ten służyć będzie „uczczeniu rocznicy założenia Fukuoka Avispa Team”.

Mestre natomiast wyraził wdzięczność za gościnność Fukuoki i możliwość spędzenia tego dnia z burmistrzem, Apamanshop i innymi przedstawicielami. Stwierdził również, że klub bardzo liczy na szkółkę FC Barcelony w Fukuoce, która była pierwszą w Japonii, w której „300 dzieci uczy się grać w piłkę nożną z filozofią, metodologią i walorami FC Barcelony”. Na koniec, w imieniu klubu, wyraził zadowolenie z zbliżającego się meczu towarzyskiego z drużyną rezerw.

Źródło: FCBarcelona.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB