3dn.5godz.18min.

Dobra robota: Paris Saint-Germain – FC Barcelona (1:3)

Neymar zdobył pierwszą bramkę, a następnie Suárez dodał dwa trafienia i sprawił, że Barça jest w dobrym położeniu przed rewanżowym spotkaniem.

Barça pokazała klasę w stolicy Francji we wtorek i odniosła przekonywujące zwycięstwo 3:1 przeciwko Paris Saint-Germain. Było to niezwykle trudne spotkanie dla wszystkich zawodników Luis Enrique, stanęli oni jednak na wyżyny swoi umiejętności i wygrali.

Neymar otwiera wynik spotkania

Obie drużyny wyszły na murawę zmotywowane, chcąc odnieść zwycięstwo, nie było jednak dobry okazji, aż do 14 minuty, kiedy Messi trafił w słupek bramki PSG. Chwilę później gospodarze stracili piłkę w środku pola, Busquetsa zagrał ją do Messiego, a ten wypuścił lewą stroną Neymara. Brazylijczyk zbiegł do środka i pewnie pokonał bramkarza PSG i dał prowadzenie Barçy.

Problemy PSG stawały się coraz poważniejsze. Thiago Silva musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a na murawie pojawił się David Luis, który także nie znajdował się w najlepszej dyspozycji. Mistrz Francji pokazał jednak wolę walki i w 28. minucie Cavani miał świetną okazję, ale interwencją w ostatniej chwili popisał się Mascherano. W kolejnej akcji próbował Matuidi, jednak jego dośrodkowanie wpadło w ręce bramkarza.

Posiadanie piłki (64%) i pięć strzałów na bramkę PSG, sprawiły, że Barça zasłużenie prowadziła do przerwy 1:0.

Suárez ucisza Paryż

Paryżanie wyszli zmotywowani na drugą połowę i Ter Stegen musiał być w pełni gotowości od pierwszych minut, co sprawdzali Pastore razem z Rabiot. Boisko musiał opuścić Iniesta, który dostał z kolana w plecy, w jego miejsce pojawił się Xavi. Gości stosowali wysoki pressing, który pozwalał przejąć szybko piłkę i przeprowadzić błyskawiczny atak. Po jednej z takich akcji Suárez zabrał piłkę z prawej strony, minął trzech obrońców i zdobył bramkę. Interweniujący Sirigu dotknął jeszcze piłkę palcami, ale nie był w stanie uratować sytuacji.

I ponowna cisza w Paryżu

PSG odpowiedziało bardzo mocnym strzałem Cavaniego, jednak Ter Stegen po raz kolejny popisał się dobrą interwencją. W 79. minucie swoją klasę pokazał ponownie Suárez, który minął Davida Luiza i podwyższył prowadzenie na 3:0. Barça wydawała się być prawie pewna półfinału.

Kiedy Barça już wyczekiwała końcowego gwizdka, PSG trafiło honorową bramkę. Uderzenie Van del Wiela odbiło się od nogi interweniującego Mathieu i pokonało zaskoczonego Ter Stegena. Francuzki obrońca w doliczonym czasie gry uratował jeszcze Barçę przed stratą gola, powstrzymując Cavaniego i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

Paris Saint-Germain – FC Barcelona 1:3

PSG: Sirigu – Van de Wiel, Marquinhos, Thiago Silva (21″ David Luiz), Maxwell – Rabiot (65″ Lucas), Cabaye, Matuidi – Pastore, Lavezzi, Cavani

FC Barcelona: Ter Stegen – Montoya (80″ Adriano), Piqué, Mascherano, Alba – Busquets, Rakitić (74″ Mathieu), Iniesta (53″ Xavi), Messi, Suárez, Neymar.

0:1 Neymar 14″ (Messi)

0:2 Suárez 67″

0:3 Suárez 79″

1:3 Mathieu 82″ (bramka samobójcza)

29/04/2024 21:00