14.06.2024, g. 01:00
WNBA
Indiana Fever blank vs blank Atlanta Dream
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.24min.
12.37 X0.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Éric Cantona: Mundial w RPA wygrała Katalonia

Éric Cantona: Mundial w RPA wygrała Katalonia

Legendarny zawodnik Manchesteru United, Éric Cantona, na konferencji prasowej w Szanghaju znowu zaskoczył środowisko piłkarskie swoimi kontrowersyjnymi opiniami.

Były piłkarz Czerwonych Diabłów wyznał, że mundialu w RPA nie wygrała Hiszpania, lecz…Katalonia, ponieważ „grało w niej 10 zawodników Blaugrany”. Kontynuował, mówiąc: „Barça jest najlepszą drużyną na świecie. To wzorcowy przykład wielkiego klubu. Jest ponad wszystkimi”.

Cantona nie krył podziwu wobec pracy, którą włożył „Cruyff przy tworzeniu szkółki o specyficznym stylu gry. Jestem pasjonatem Barçy i Cruyffa. Problemem bogatych klubów jest to, że kupują wspaniałych zawodników, zapominając o szkoleniu wychowanków, tak jak to robi Barcelona”.

Spytany o to, kto jest w tej chwili najlepszym piłkarzem globu, odpowiedział: „Po tym jak zobaczyłem dwa spotkania z udziałem Javiera Pastore, śmiało mogę powiedzieć, że nie ma drugiego takiego jak on. To chłopak, który ma w sobie coś wyjątkowego. Zawsze jest w stanie zaskoczyć cię czymś nowym, zupełnie nieoczekiwanym”.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2015/04/eric-cantona-mundial-w-rpa-wygrala-katalonia/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.