5dn.10godz.18min.

FC Barcelona – PPD Zagrzeb: Wysokie zwycięstwo i awans do Final Four (43-21)

Piłkarze katalońskiego klubu zwyciężyli z Zagrzebiem 43:21 i tym samym zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów. Będzie to dla nich piąty udział w Final Four w ostatnich sześciu latach.

Już od początku spotkania Katalończycy pokazali , że interesuje ich tylko zwycięstwo. Już po 10 minutach prowadzili 8:3, co zmusiło trenera gości do dwukrotnego wykorzystania czasu w pierwszych 11 minutach meczu. Chorwaci próbowali zaskoczyć rywala różnymi wariantami gry, jednak nie im się zatrzymać niezwykle skoncentrowanej na swoim celu Barçy. Wysoka skuteczność w ataku, głównie za sprawą Karabaticia i Sigurdssona sprawiła, ze Barcelona zeszła na przerwę prowadząc aż 23:10.

W drugiej połowie Katalończycy postanowili nie zwalniać tempa i tylko powiększali swoją przewagę. W 42. minucie Lazarov zdobył trzy bramki z rzędu, co sprawiło, że prowadzili aż 21 bramkami (39:18). W ostatniej minucie spotkania kibice zgromadzeni na Palau Blaugrana wznieśli flagi w geście podziękowania swoim zawodnikom za wszelki wysiłek i kolejny już awans do Final Four Ligi Mistrzów.

Ostatecznie piłkarze katalońskiego klubu zwyciężyli całe spotkanie 43:21 i teraz będą czekać na swojego rywala w Final Four, które odbędzie się w dniach 30-31 maja w Kolonii. Losowanie par zostało zaplanowane na wtorek, na godzinę 12:00.

FC Barcelona; 43

PPD Zagreb; 21

FC Barcelona:

Podstawowy skład: De Vargas (-), Víctor Tomás (6), Entrerríos (3), Sorhaindo (1), Gurbindo (2), Sigurdsson (5)  i Karabatic (7)

Zmiennicy: Noddesbo (2), Sarmiento (1), Saric (-), Ariño (2), Rutenka (3), Viran Morros (1), Saubich (-), Jallouz (1), Lazarov (9)

PPD Zagreb:

Podstawowy skład: Brozovic (2), Stepancic (2), Celica (1), Sprem (-), Ivic (-), Horvat (3), T. Valcic (-)

Zmiennicy: Stevanovic (-), Coric (-), Sebetic (2), J. Valcic (-), Obranovic (4), Vuglac (-), Kovaceciv (4), Pavlovic (2)

Sędziowie: Lars Geipel i Marcus Helbig

Wynik co pięć minut:

Pierwsza połowa: 4-1 / 8-3 / 12-5 / 15-8 / 19-9 / 23–10

Druga połowa: 27-12 / 29-14 / 33-16 / 38-17 / 41-19 / 43-21

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2015/04/fc-barcelona-ppd-zagrzeb-wysokie-zwyciestwo-i-awans-do-final-four-43-21/